Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 11394
W sumie: 142539

Archiwum newsów, strona 3

Obrazek dla news_1795

Posiedzenie Rady ds. Samorządu Terytorialnego

07.03.2024

4 marca br. w Belwederze odbyło się posiedzenie Rady ds. Samorządu Terytorialnego w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Przypomnijmy, że w mijającej kadencji jednym z jej członków był wójt gminy Gózd, pan Paweł Dziewit. Jedną z ważniejszych kwestii, którymi zajmowała się Rada ds. Samorządu Terytorialnego, były nowe rozwiązania prawne odnoszące się do uregulowania stanu prawnego niektórych dróg ogólnodostępnych. Owocem inicjatywy prezydenckiej była ustawa z dnia 13 lipca 2023 r. o szczególnych rozwiązaniach dotyczących regulacji stanu prawnego niektórych dróg ogólnodostępnych. Ustawa ma na celu

więcej

Obrazek dla news_1793

Rolniku, weź udział w konkursie

27.02.2024

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XXI Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim mogą wziąć zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne, których przynajmniej jeden z właścicieli jest objęty ubezpieczeniem społecznym rolników. W dwudziestu dotychczasowych edycjach w Konkursie udział wzięło już ponad 24 tysiące gospodarstw indywidualnych. Właściciele gospodarstw rolnych uczestniczący w Konkursie mają okazję do zaprezentowania swojego miejsca pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a przede wszystkim poddania swojego gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który wykonują komisje konkursowe. Podczas eliminacji

więcej

Obrazek dla news_1792

Opieka koordynowana w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Goździe

23.02.2024

Gminny Ośrodek Zdrowia w Goździe informuje, iż pozyskał nową umowę z NFZ na świadczenia zdrowotne w zakresie diabetologii w nowym modelu zwanym opieką koordynowaną. Realizacja tych świadczeń odbywa się na podstawie działania w tzw. Indywidualnym Planie Opieki Medycznej, który lekarz ustala z pacjentem. W ramach opieki koordynowanej lekarz podstawowej opieki zdrowotnej współpracuje z lekarzami specjalistami, pielęgniarką POZ oraz dietetykiem. Zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem, leczeniem w dziedzinie wybranych chorób. W Ośrodku Zdrowia w Goździe jako pierwsi będą diagnozowani pacjenci z rozpoznaną cukrzycą. Lekarz pierwszego kontaktu:

więcej

Obrazek dla news_1791

Dzielnicowi z Gozdu najpopularniejszymi dzielnicowymi powiatu radomskiego

16.02.2024

Konkurs na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2023” z terenu powiatu radomskiego zorganizowany był w ubiegłym roku i trwał przez miesiąc. W Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu pod koniec grudnia odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród dla najlepszych dzielnicowych. Laureatem plebiscytu został sierż. szt. Jakub Skórzewski z Posterunku Policji w Goździe, natomiast drugie miejsce zajął  st. sierż. Dawid Janicki również z Posterunku Policji w Goździe. Dzielnicowi otrzymane nagrody przekazali na rzecz 2-letniej Zuzi Leśniewskiej, która walczy o swoją nóżkę, sprawność i lepszą przyszłość.

więcej

Obrazek dla news_1790

Szkolny gabinet stomatologiczny

12.02.2024

Piękny i zdrowy uśmiech dodaje pewności siebie, wzbudza podziw, bywa receptą na sukces. W dzisiejszych czasach wiedzą o tym już nawet najmłodsi, toteż nie trzeba ich zbytnio przekonywać do profilaktyki. Ważne jest jednak, aby zapewnić im łatwy dostęp do opieki stomatologicznej. Z przyjemnością więc informujemy, że od kilku dni taką opiekę oferuje gabinet stomatologiczny utworzony w Zespole Szkół w Goździe, z którego mogą korzystać uczniowie wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy Gózd. Świadczone usługi dentystyczne będą bezpłatne, bo refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Gabinet stomatologiczny otworzono w obecności pana Waldemara Trelki, starosty powiatu radomskiego, pana Pawła Dziewita, wójta gminy Gózd, pana Józefa Draba, dyrektora ZEAS-u w Goździe, pana Sławomira Czyża, dyrektora Zespołu Szkół, pani Ewy Tkaczyk, radnej powiatu radomskiego, sympatycznego pana stomatologa oraz pierwszych pacejntów. 

więcej

Obrazek dla news_1789

Uwaga! Wzmożony ruch pojazdów wojskowych

12.02.2024

Informujemy, że w okresie od 12 lutego do 30 maja 2024 r. na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP. Kolumny pojazdów wojskowych będą przemieszczać się po autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu.

więcej

Obrazek dla news_1788

Nowy autobus dla niepełnosprawnych uczniów

09.02.2024

7 lutego br. Gmina Gózd podpisała umowę na dostawę autobusu do przewozu dzieci niepełnosprawnych. Zakup pojazdu zostanie zrealizowany przy udziale środków pochodzących z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D. Wartość autobusu 596 550,00 zł, z czego dofinansowanie 330 tys. zł. Planowany termin dostawy pojazdu – marzec 2024 roku.

 

więcej

Obrazek dla news_1787

Czujniki czadu w prezencie dla babć i dziadków

09.02.2024

W czwartek, 8 lutego w Zespole Szkół w Goździe odbyła się nieco spóźniona akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jak wiadomo, seniorzy wpatrzeni są w swe wnuki jak w obrazki, więc chętnych, by obejrzeć występy sceniczne milusińskich nie brakowało. Sala gimnastyczna była wypełniona niemal po brzegi. Na scenie zaprezentowali się uczniowie najmłodszych klas oraz przedszkolaki. Były występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Trzeba przyznać, że maluchy podeszły do swych ról bardzo ambitnie, toteż każdy występ zbierał gromkie brawa i napawał dziadków prawdziwą dumą. Po zakończeniu akademii seniorzy zostali zaproszeni na kilka ciekawych prelekcji dotyczących codziennych zagrożeń, w tym prelekcji w ramach kampanii prewencyjnej prowadzonej przez Powiat Radomski pod hasłem "Babciu, dziadku NIE czujesz – trujący, bezwonny, bezbarwny”. Seniorzy dowiedzieli

więcej

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.