Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7603
W sumie: 156463

Archiwum newsów, strona 58

Obrazek dla news_858

Wspólne stanowisko samorządowców ws. przebiegu S12. Zobacz na mapie

12.11.2019

30 października br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów powiatu radomskiego i zwoleńskiego, którego celem było wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie preferowanego wariantu przebiegu drogi ekspresowej S12. W dyskusji, jaka toczyła się nad możliwymi przebiegami „ekspresówki” uczestniczyli także specjaliści drogownictwa i reprezentant Lasów Państwowych. Wszyscy zgromadzeni jednomyślnie opowiedzieli się za wariantem A – czyli wariantem przebiegającym w początkowej fazie w oddaleniu od Radomia, jako najkorzystniejszym dla lokalnych społeczności oraz ograniczającym niekorzystne skutki środowiskowe, gospodarcze i demograficzne, zwłaszcza w gminach Kowala, Skaryszew, Gózd czy Tczów.

więcej

Obrazek dla news_855
Obrazek dla news_853

Centrum Weterana informuje...

29.10.2019

... o dodatkowych uprawnieniach wynikających z nowelizacji Ustawy o weteranach działań poza granicami państwa.

Weterani oraz weterani poszkodowani z zachowaniem wszystkich dotychczasowych uprawnień otrzymali dodatkowo m.in. prawo do bezpłatnego korzystania z hali sportowej, siłowni i pływalni będących w zasobie jednostek samorządu terytorialnego. Dokumentem potwierdzającym prawo do korzystania z uprawnień, o których mowa powyżej jest legitymacja weterana lub weterana poszkodowanego.

więcej

Obrazek dla news_852

Zapowiadają się wielkie siatkarskie emocje

25.10.2019

Od kilku lat nasza gmina jest uczestnikiem Partnerstwa Regionalnego Czarnych, w ramach którego wspiera finansowo radomski klub. W zamian za pomoc obejmujemy patronatem dwa spotkania PlusLigi z udziałem Cerrad Enea Czarni Radom – jednego w Radomiu i jednego na wyjeździe. Otrzymując miejsce na koszulce libero oraz mając możliwość rozwieszenia swoich banerów, promujemy gminę Gózd. Ponadto w ramach Partnerstwa otrzymujemy 45 biletów na oba spotkania, które przekazujemy sympatykom piłki siatkowej z terenu naszej gminy. 21 października br. uczestniczyliśmy w losowaniu spotkań sezonu 2019/2020, w wyniku którego gmina Gózd obejmie patronat nad spotkaniami: mecz domowy – Asseco Resovia Rzeszów/mecz wyjazdowy – Asseco Resovia Rzeszów.

 

więcej

Obrazek dla news_851

By swobodne poruszać się w świecie nowoczesnych technologii...

22.10.2019

W ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”, pozyskaliśmy środki finansowe w kwocie 48 500,00 zł na utworzenie nowej pracowni informatycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Klwatce Królewskiej. Władze gminy Gózd podpisały stosowną umową z Samorządem Województwa Mazowieckiego reprezentowanym przez Wicemarszałka Rafała Rajkowskiego w dniu 18 października br. Ideą wspomnianego wyżej programu jest podnoszenie jakości i dostępności kształcenia poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii w oświacie oraz pomoc w rozwoju nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej jednostek oświatowych.

 

 

więcej

Obrazek dla news_850

Nasi strażacy bogatsi o kolejny sprzęt

22.10.2019

Informujemy, że w dniu 3 października br. władze samorządowe naszej gminy podpisały umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie zakupu agregatu prądotwórczego 50 kW dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe. Wysokość pozyskanych środków to 30 tys. zł, zaś koszt agregatu - 45 tys. zł. W uroczystości podpisania umowy udział wzięli: Wójt Gminy Gózd pan Paweł Dziewit, Skarbnik Gminy Gózd pani Bogusława Kościelniak, Minister Środowiska pan Henryk Kowalczyk, Wiceminister Rolnictwa pan Rafał Romanowski, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Warszawie pani Anna Król oraz Wiceprezes Zarządu WFOŚiGW pani Kamila Mokrzycka. Gmina Gózd pozyskała ww. dofinansowanie w ramach programu Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwanie ich skutków poprzez zakup sprzętu ratowniczego.

więcej

Obrazek dla news_848

INFORMACJA

15.10.2019

W imieniu firmy EKO-ESTETYKA Małecki Sp. jawna świadczącej usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu naszej gminy, informujemy, że z dniem 26 września br.  PPUH Radkom – Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) wstrzymała odbiór odpadów o kodzie 17, tj.:  odpadów ceramicznych,  budowlanych, remontowych oraz odpadów pochodzących z demontażu obiektów budowlanych. W związku z powyższym wstrzymujemy odbiór ww. odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującym się w Goździe, ul. Radomska 7 (za budynkiem Urzędu Gminy) i prosimy o ich tymczasowe przetrzymywanie na swoich posesjach. Za utrudnienia wynikające z przyczyn niezależnych od nas, przepraszamy.

więcej

Obrazek dla news_845

Udało się! Mamy dofinansowanie na drogi gminne

08.10.2019

W czwartek, 19 września w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wraz z ministrem Markiem Suskim, szefem Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów wręczyli symboliczne czeki przedstawicielom powiatów, miast i gmin z całego regionu radomskiego na dofinansowanie zadań w ramach Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Gózd na przebudowę swoich dróg uzyskała finansowe wsparcie w kwocie 914 454,73 zł.

więcej

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.