Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 8523
W sumie: 109564

Archiwum newsów, strona 63

Obrazek dla news_1049

Najnowocześniejsza technologia na wyciągnięcie ręki

17.08.2020

Ostatni czas pokazał, jak ważną rolę w naszej codzienności pełni Internet. Szybkie i niezawodne łącze umożliwia nie tylko wykonywanie pracy zdalnej, edukację, sprawne załatwianie spraw urzędowych, robienie zakupów online, komunikację czy bycie w kontakcie z bliskimi. Internet szerokopasmowy to także stały dostęp do zabawy i rozrywki. Niestety w wielu miejscach w naszym kraju mieszkańcy nadal nie mogą korzystać z nowoczesnych usług cyfrowych. Sytuacja ta ulegnie jednak niebawem zmianie i możliwość korzystania z usług światłowodowych uzyskają mieszkańcy 7 województw w całym kraju (w tym woj. mazowieckie). Trwa bowiem budowa sieci światłowodowej, współfinansowana z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), w ramach działania 1.1. dotyczącego wyeliminowania terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach.

więcej

APEL

14.08.2020

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że na bieżąco monitorujemy pobór wody z hydroforni w Małęczynie. Niestety, mimo naszych apeli zużycie wody z każdym dniem wzrasta. Rozumiemy to, bo upały i susza dają nam się wszystkim we znaki, ale jeszcze raz zwracamy się z gorącą prośbą o bardzo racjonalne korzystanie z niej. Zadbajmy o to, by w najbliższe świąteczne dni nie zabrakło wody nikomu. Wstrzymajmy się więc z podlewaniem trawników i nie napełniajmy basenów.

więcej

Obrazek dla news_1047
Obrazek dla news_1045

Rolniku, wnioskujesz o zwrot akcyzy, zwróć uwagę na poprawność faktur VAT

13.08.2020

Informujemy Rolników, którzy będą składać do tutejszego Urzędu wniosek o zwrot podatku akcyzowego wraz z wymaganymi fakturami potwierdzającymi zakup oleju napędowego, iż będą honorowane tylko te faktury VAT, w których ilość zakupionego oleju napędowego będzie podana w litrach. Wynika to z rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług.

 

więcej

Obrazek dla news_1043

Nie ryzykujesz, gdy znasz i szanujesz

12.08.2020

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że został ogłoszony  Ogólnopolski konkurs z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym – BEZPIECZNA OBSŁUGA ZWIERZĄT GOSPODARSKICH. Przedsięwzięcie dedykowane jest osobom pełnoletnim, podlegającym w dniu rozwiązania testu ubezpieczeniu społecznemu rolników. Tematyka Konkursu dotyczy problematyki bezpieczeństwa pracy podczas chowu i hodowli zwierząt. Aby wziąć udział w konkursie należy

 

 

 

więcej

Prośba o racjonalne korzystanie z wody

11.08.2020

W związku z tym, iż w dniu wczorajszym w hydroforni w Małęczynie zabrakło wody, apelujemy ponownie do Mieszkańców oraz Właścicieli działek letniskowych o racjonalne korzystanie z wody. Prosimy o wykorzystywanie wody pitnej z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych i powstrzymanie się od podlewania ogródków, trawników, mycia samochodów, napełniania przydomowych basenów itp. wodą z sieci wodociągowej szczególnie w weekendy. Ograniczenie zużycia zapewni odpowiednie ciśnienie wody w sieci oraz nie spowoduje przerw w jej dostawie wszystkim użytkownikom sieci wodociągowej.Oszczędzanie wody jest również niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniego ciśnienia w hydrantach na   ochrony przeciwpożarowej. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami – pobierając wodę na takie cele jak podlewanie ogródka bądź napełnianie basenu możemy przyczynić się do tego, że zabraknie wody tam gdzie ona będzie w danym momencie niezbędna.

więcej

Obrazek dla news_1039

Będziemy remontować przyszkolne boiska

06.08.2020

Informujemy, że gmina Gózd złożyła wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie remontu boisk szkolnych przy Publicznej Szkole Podstawowej w Podgórze i Publicznej Szkole Podstawowej w Kłonówku-Kolonii. 31 lipca br. wniosek ten uzyskał pozytywną ocenę formalno-merytoryczną Zespołu ds. opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w wyniku czego otrzymamy na ww. inwestycje pomoc finansową w wysokości 334 600, 00 zł.

więcej

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.