Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 8498
W sumie: 109539

Archiwum newsów, strona 12

Obrazek dla news_1665

Wójt Gminy Gózd z absolutorium!

29.05.2023

Radni Gminy Gózd na dzisiejszej sesji zaakceptowali wykonanie budżetu gminy za 2022 rok i udzielili wotum zaufania oraz absolutorium wójtowi, Pawłowi Dziewitowi. Najważniejszymi punktami XXXV sesji Rady Gminy Gózd było głosowanie nad dwoma projektami uchwał. Pierwszy z nich dotyczył udzielenia wotum zaufania Wójtowi Gminy Gózd oraz udzielenia absolutorium. Ostatecznie, radni bez głosów sprzeciwu opowiedzieli się za przyjęciem obu projektów. Zanim jednak doszło do głosowania, sekretarz gminy - Joanna Tkaczyk przedstawiła, w imieniu wójta, raport o stanie gminy za 2022 rok, obejmujący podsumowanie działalności wójta w poprzednim roku, a w szczególności realizację programów, strategii oraz uchwał Rady Gminy. - Bardzo dziękuję za udzielone absolutorium. Dziękuję radnym, sołtysom, a także pracownikom administracji, którzy przygotowali wszystkie dokumenty. Dziękuję również mieszkańcom gminy za wszelkie sugestie. Moi Drodzy, to już szóste absolutorium, które zostało mi udzielone jednogłośnie. To świadczy o tym, że jest między nami tzw. chemia, czyli bardzo dobra współpraca. Doskonale

więcej

Obrazek dla news_1664

WÓJT GMINY GÓZD - PRELEGENTEM NA KONFERENCJI BGK DLA JST

26.05.2023

W dniach 23-24 maja 2023 r. w Warszawie odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiej Konferencji BGK dla JST, której temat przewodni brzmiał „Nowe rozwiązania dla finansów samorządów”. W wydarzeniu udział wzięli m.in. premier Mateusz Morawiecki, ministrowie: Waldemar Buda — Minister Rozwoju i Technologii, Grzegorz Puda — Minister Funduszy i Polityki Regionalnej, Paweł Szefernaker — Sekretarz Stanu w MSWiA, gospodarze miast i regionów oraz eksperci. W bloku drugim, poświęconym Programowi Inwestycji Strategicznych, jednym z prelegentów był gospodarz gminy Gózd, Paweł Dziewit. W debacie uczestniczyli ponadto Anna Łopaciuk - dyrektor Programu Infrastruktura, Transport i Logistyka, BGK, dr hab. Jacek Sierak - prof. SGH, dr Marek Wójcik - pełnomocnik Zarządu Związku Miast Polskich, Mirosław Karolczuk, burmistrz miasta Augustowa. Moderatorem bloku II był Michał Maj - dyrektor zarządzający Pionem Programów Inwestycyjnych i Mieszkaniowych, BGK.

 

więcej

Obrazek dla news_1662

Gmina Gózd stawia na ekologię. Duże wsparcie z WFOŚiGW w Warszawie

26.05.2023

24 maja br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu odbyło się uroczyste podpisanie umów z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Obecna na spotkaniu była minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, a także samorządowcy z naszego regionu, w tym Paweł Dziewit, wójt gminy Gózd. W sumie Fundusz zawarł 35 umów, na łączną kwotę blisko 2,5 miliona złotych. Gminy otrzymały pieniądze na zadania związane z edukacją ekologiczną, usuwaniem azbestu oraz modernizacją oświetlenia i źródeł ciepła. Gmina Gózd otrzymała 300 tysięcy złotych dofinansowania na modernizację oświetlenia w szkołach w Kuczkach-Kolonii, Małęczynie i Klwatce Królewskiej. Ponadto gmina otrzymała wsparcie w wysokości 35 tys. zł na demontaż, odbiór i utylizację wyrobów zawierających azbest.  WFOŚiGW dofinansował również w kwocie 30 tys. zł organizację ekologicznego pikniku rodzinnego oraz umorzył na kwotę 72,4 tys. zł pożyczkę, którą zaciągnięto na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Piskornica.

więcej

Obrazek dla news_1661

Minister, Anna Moskwa z wizytą w gminie Gózd /zdjęcia/

24.05.2023

W środę, 24 maja br, gościem UrzęduGgminy w Goździe była Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska. W jej obecności podpisana została umowa na wykonanie instalacji fotowoltaicznej na potrzeby budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Gózd w formule "zaprojektuj i wybuduj". Wykonawcą inwestycji będzie firma Red Alert. Umowę podpisał  Paweł Borzęcki, prezes lubelskiej firmy. Zadanie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej instalacje fotowoltaiczne zamontowane zostaną na czterech szkolnych obiektach: w Małęczynie, Klwatce Królewskiej, Podgórze i Kłonówku-Kolonii. W drugiej części fotowoltaika zamontowana będzie na terenie świetlic w Drożankach, Kłonowie, Kłonówku-Kolonii, Kuczkach-Kolonii, Wojsławicach, Grzmucinie, Kiedrzynie i Goździe. Wartość inwestycji to 1,26 mln zł. Na realizację zadania władze gminy pozyskały pieniądze z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład wysokości 1,20 mln. zł.

więcej

Obrazek dla news_1659

Informacja

23.05.2023

Urząd Gminy w Goździe informuje, iż z dniem 23 maja br. rusza nabór wniosków na demontaż, odbiór i utylizację wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Gózd. Druk zgłoszenia wraz z informacją o wyrobach zawierających azbest dostępny jest w Referacie Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Mienia Komunalnego, pok. 107 oraz na stronie bip.gozd.pl w zakładce: formularze do pobrania – Referat Rolnictwa. Wnioski można składać do 31 maja br. Szczegółowe informacje pod nr. tel. 48/320-20-87 wew. 26.

więcej

Obrazek dla news_1657

Kłonów i Kłonówek-Kolonia z siecią kanalizacyjną - rusza inwestycja

19.05.2023

19 maja br. w siedzibie Urzędu Gminy w Goździe - w obecności posłów na Sejm RP pana Marka Suskiego i pana Andrzeja Kosztowniaka - podpisano umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Kłonów i Kłonówek-Kolonia. Koszt inwestycji wyniesie ponad 6,5 miliona złotych, z czego 6 175 000,00 zł to środki pozyskane z Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, 300 tys. zł - wkład własny gminy. Inwestycja realizowana będzie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, a więc obejmie i przygotowanie projektu dokumentacji budowlanej, i budowę samej sieci kanalizacyjnej (ok. 2700 m) wraz z przyłączami. Prace rozpoczną się w czerwcu tego roku, zakończą zaś w listopadzie roku 2025. Wykonawcą zadania będzie firma MARCBUD Marek Baran z Zalesia.


 

więcej

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.