Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5585
W sumie: 86173

Archiwum newsów, strona 31

Obrazek dla news_1160

Nie wchodź z długiem w Nowy Rok. Ureguluj zaległości

17.12.2020

Stare porzekadło mówi: „Jaki Sylwester, taki cały rok”. Przesąd? Być może. Jednak w ostatnich dniach starego roku lepiej uregulować wszystkie zaległe należności - opłaty czy też podatek, aby w nowy wejść z czystą kartą. Do 1 stycznia zostało już tylko kilkanaście dni, toteż zaległości warto uregulować już dziś. Przypominamy, że do stałych zobowiązań mieszkańców naszej gminy należą opłaty za odbiór odpadów komunalnych, za pobór wody oraz podatek od nieruchomości. W przypadku wątpliwości, czy coś zostało zapłacone, należy jak najszybciej skontaktować się z...

więcej

Obrazek dla news_1154

Ponad 100 tysięcy złotych na sprzęt do nauki zdalnej

11.12.2020

W ramach projektu „Zdalna szkoła +” realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa,  gmina Gózd otrzymała dofinansowanie na zakup laptopów wraz z oprogramowaniem dla nauczycieli, uczniów, w tym z rodzin wielodzietnych. Umowę o powierzenie grantu podpisano 24.07.2020 r. 

Przyznany grant przeznaczono na zakup 42 laptopów, które następnie przekazano do gminnych placówek oświatowych, tj.: do Zespołu Szkół w Goździe, Publicznej Szkoły Podstawowej w Małęczynie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Kuczkach- Kolonii, Publicznej Szkoły Podstawowej w Klwatce Królewskiej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Kłonówku-Kolonii i Publicznej Szkoły Podstawowej w Podgórze.

więcej

Obrazek dla news_1153

Bądź blisko tego, co ważne

11.12.2020

Aby otrzymywać - natychmiast i bezpłatnie - na telefon komórkowy i stacjonarny ważne informacje związane z życiem gminy Gózd, wystarczy zarejestrować się w bazie: https://www.alcetel.pl/gozd/W przypadku, gdy osoby już zarejestrowane w międzyczasie zmieniły numer telefonu komórkowego bądź zrezygnowały z telefonu stacjonarnego, a chcą dalej otrzymywać komunikaty o tym, co ważne lub niebezpieczne, powinny zarejestrować się ponownie. Zachęcamy.

więcej

Obrazek dla news_1152

Zaszczep w sobie odporność i zahamuj transmisję...

10.12.2020

W związku z planowaną na początek przyszłego roku narodową akcją bezpłatnych szczepień na Covid-19, Gminny Ośrodek Zdrowia w Goździe zobowiązany jest do przygotowania informacji dotyczącej liczby osób gotowych poddać się temu szczepieniu. Dlatego też prosimy, aby zainteresowani przyjęciem szczepionki, już teraz zapisywali się w Ośrodku Zdrowia (telefonicznie) bądź u sołtysów. Pacjenci zdrowi będą szczepieni w Ośrodku po wcześniejszym umówieniu wizyty. Pacjenci niepełnosprawni, samotni i w podeszłym wieku, jeśli wyrażą takie życzenie, zostaną zaszczepieni w swoim domu. W tym celu dojedzie do nich zespół szczepiący w osobach lekarza i pielęgniarki. Pamiętajmy, że

więcej

Obrazek dla news_1151

Ponad 6 milionów zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gminy Gózd

09.12.2020

To największe jak dotychczas wsparcie, jakie otrzymaliśmy od Rządu RP. Rzeczą niezwykle istotną jest fakt, iż jest ono bezzwrotne, a pozyskane środki pozwolą nam zrealizować kilka bardzo ważnych dla rozwoju naszej gminy inwestycji.

W ramach finansowego wsparcia:

  • Wybudujemy stację uzdatniania wody w miejscowości Grzmucin,
  • Wybudujemy kanalizację sanitarną w miejscowościach: Kuczki i Kuczki-Kolonia, Gózd – Osiedle Karszówka, Niemianowice i Klwatka Królewska,
  • Przebudujemy drogę gminną nr 350105W Kuczki-Kolonia-Gózd-Karszówka.

Samorząd Gminy Gózd dziękuje panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za dostrzeganie potrzeby rozwoju gmin wiejskich, a także parlamentarzystom PiS ziemi radomskiej na czele z panem Markiem Suskim za okazaną pomoc i wszelkie działania podejmowane na rzecz gmin naszego regionu.

więcej

Obrazek dla news_1129

Nowa strategia rozwoju gminy Gózd. Zabierz głos

05.11.2020

Szanowni Mieszkańcy, Centrum Profilaktyki i Reedukacji Atelier z Krakowa na zlecenie naszego Urzędu przygotowuje „Strategię Rozwoju gminy Gózd na lata 2021-2030”. W związku z tym prosimy Państwa o uzupełnienie ANONIMOWEJ ANKIETY, która będzie pomocna przy jej opracowywaniu. Poprzez przygotowany specjalny link, mają Państwo możliwość wypełnienia ankiety w swoim domu za pośrednictwem telefonu komórkowego, komputera czy innych urządzeń elektronicznych, które posiadają dostęp do Internetu. Wystarczy kliknąć w link, odpowiedzieć na kilka pytań, a następnie kliknąć „wyślij”.

więcej

Obrazek dla news_1148

Spraw, by czyjeś święta były piękniejsze

24.11.2020

Szanowni Mieszkańcy, Urząd Gminy w Goździe wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej corocznie organizował wigilię dla osób samotnych i starszych. Niestety w tym roku, z przyczyn dla wszystkich oczywistych, wigilijne spotkanie się nie odbędzie. Nie oznacza to jednak, że osoby najbardziej potrzebujące pozostawiamy  samym sobie. Tym razem, wspólnie z pomysłodawcą – panem Łukaszem Tuzimkiem oraz przewodniczącym Rady Gminy Gózd panem Marcinem Linowskim, przeprowadzamy akcję zbiórki produktów żywnościowych i chemicznych, które trafią w postaci paczek do seniorów, osób samotnych i znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

Ponieważ już wielokrotnie pokazaliście Państwo, że jesteście wrażliwi na potrzeby innych, mamy więc tę śmiałość, by zwrócić się do Was z prośbą o wsparcie także tej akcji. Jeżeli możecie i tym razem otwórzcie Swoje serca, i podzielcie się z innymi tym, co niezbędne i podstawowe. Dzięki Wam, czyjeś święta mogą być piękniejsze.

Artykuły żywnościowe (długoterminowe), chemiczne, a także artykuły plastyczne i drobne zabawki dla dzieci możecie Państwo dostarczać do świetlicy wiejskiej w Goździe w godz. 10:00 – 18:00 do dnia 15 grudnia br.

więcej

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.