Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 278
W sumie: 203865

Archiwum newsów, strona 2

Obrazek dla news_967

ZAPRASZAMY...

17.04.2020

Stowarzyszenie "Dziedzictwo i Rozwój" w Zwoleniu zaprasza do udziału w konkursie "LGD od kuchni". Spędzając czas w domu, można pochwalić się tradycyjnym przepisem kulinarnym przekazywanym w rodzinie z pokolenia na pokolenie, nawiązującym do tradycji karnawałowych i wielkanocnych regionu południowego Mazowsza. Zdjęcie potrawy, przepis oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres Stowarzyszenia. Czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szczegółowe informacje nt. konkursu znajdują się w załączonym Regulaminie...

więcej

Obrazek dla news_966

Utrudnienia w ruchu drogowym w miejscowości Małęczyn

14.04.2020

Informujemy, że w dniu 15 kwietnia br. usuwana będzie awaria sieci kanalizacji sanitarnej w pasie drogi gminnej w m. Małęczyn, ul. Radomska. Prace remontowe rozpoczną się o godz. 8:00. W związku z powyższym w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, podjęto decyzję o wprowadzeniu tymczasowego zakazu ruchu na odcinku ul. Radomskiej (od ul. Pogodnej do ul. Makowskiej). Odcinek drogi gminnej wyłączony z ruchu zostanie...

więcej

Obrazek dla news_965

Uwaga! Zmieniła się wysokość opłaty za odbiór odpadów

14.04.2020

Urząd Gminy w Goździe zawiadamia, że z dniem 1 kwietnia 2020 r. wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 12,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość, zaś wysokość opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w przypadku gdy właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny wynosi 24,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej dana nieruchomość. Ponadto właścicielowi nieruchomości zamieszkałej, który kompostuje bioodpady w przydomowym kompostowniku, przysługuje zwolnienie w wysokości 0,50 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

więcej

Obrazek dla news_962

Nie masz maseczki ochronnej? Zgłoś to sołtysowi, a otrzymasz

10.04.2020

Szanowni mieszkańcy gminy Gózd, od czwartku, 16 kwietnia wprowadzony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa. W tym celu każda osoba przebywająca w miejscu publicznym, będzie musiała nosić maseczkę ochronną, szalik lub chustkę. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach, zakładach pracy czy miejscach świadczenia usług. Ich noszenie ma spowodować, że osoby zakażone koronawirusem, a przechodzące chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych. W związku z wejściem w życie powyższych przepisów, Wójt Gminy Gózd informuje o rozszerzeniu społecznej akcji szycia i bezpłatnej dystrybucji maseczek wielokrotnego użycia dla mieszkańców naszej gminy, którzy mają problem z nabyciem tego środka ochrony osobistej. Wobec powyższego prosimy, aby osoby zainteresowane jej otrzymaniem, zgłaszały ten fakt swojemu sołtysowi do dnia 15 kwietnia br.
 

więcej

Obrazek dla news_964

Dopłaty 2020 – nowy termin składania oświadczeń

10.04.2020

Ze względu na trwający stan epidemii ulega zmianie termin na złożenie oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019. Oświadczenia potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku o dopłaty z roku 2019 można składać od 2 marca 2020 r. Do 8 kwietnia Agencja  zarejestrowała 103,5 tys. prawidłowo złożonych oświadczeń.

W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa i konieczność ograniczenia bezpośredniego kontaktu pracowników biur powiatowych z interesantami, ARiMR udostępniła rolnikom szeroki wachlarz możliwości składania oświadczeń – można je wysłać pocztą, złożyć poprzez platformę ePUAP lub wysłać zeskanowane dokumenty pocztą elektroniczną na adres mailowy biura powiatowego, a oryginał dostarczyć w terminie późniejszym. Dokumenty można również  pozostawićw udostępnionych przy wejściach do biur powiatowych wrzutniach lub urnach.

 

więcej

Obrazek dla news_963

Komunikat Kolei Mazowieckich

10.04.2020

Specjalny rozkład jazdy pociągów wprowadzony w związku z epidemią koronawirusa zostaje przedłużony do 3 maja br. Ponadto w okresie Świąt Wielkanocnych (11 – 13 kwietnia) nie będą kursować wybrane pociągi przyspieszone oraz niektóre pociągi do/z: Grodziska Mazowieckiego, Żyrardowa, Mińska Mazowieckiego i Piaseczna.

Przypominamy, że w dniach 15 – 30 kwietnia w dni robocze, w związku z pracami utrzymaniowo-naprawczymi na odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki, wybrane pociągi KM nie będą zatrzymywały się na przystankach osobowych Parzniew, Brwinów oraz Milanówek.

Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych linii znajduje się w tabelach rozkładu jazdy.

 

więcej

Obrazek dla news_961
Obrazek dla news_960

Apel o racjonalne korzystanie z wody

09.04.2020

Drodzy Mieszkańcy oraz Właściciele działek letniskowych, w związku z nadmiernym poborem wody przekraczającym normalne zużycie, Urząd Gminy w Goździe zwraca się z prośbą o racjonalne z niej korzystanie. Prosimy o wykorzystywanie wody pitnej z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych i powstrzymywanie się od podlewania ogródków, trawników, mycia samochodów, napełniania przydomowych basenów itp. Ograniczenie zużycia zapewni odpowiednie ciśnienie wody w sieci oraz nie spowoduje przerw w jej dostawie dla wszystkich użytkowników sieci wodociągowej. Oszczędzanie wody jest również niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniego ciśnienia w hydrantach na potrzeby ochrony przeciwpożarowej. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami! Pobierając wodę na takie cele jak podlewanie ogródka czy napełnianie basenu, możemy przyczynić się do tego, że zabraknie wody tam, gdzie ona będzie w danym momencie niezbędna. 

więcej

Obrazek dla news_959

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.