Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 58
W sumie: 88957

News

News zdjęcie id 92

Wizyta kandydata na Prezydenta Andrzeja Dudy w Kłonówku-Kolonii

13.03.2015

Na zaproszenie Sołtysów z gminy Gózd,  12 marca br. do  Kłonówka – Kolonii zawitał  poseł do Parlamentu Europejskiego kandydujący jednocześnie na prezydenta RP Andrzej Duda. Został on ugoszczony przez miejscowego sołtysa Pana Andrzeja Kamińskiego, u którego zorganizowano całe spotkanie. Po przywitaniu chlebem i solą, Kandydat na Prezydenta zjadł posiłek z rodziną Sołtysa, Paniami z Koła Gospodyń  Wiejskich, Strażakami,  Sołtysami i Wójtem Gminy Gózd Panem Pawłem Dziewitem.

Następnie na podwórku pana Kamińskiego odbyła się konferencja z udziałem dziennikarzy i ekip reporterskich  mediów lokalnych i ogólnopolskich.
Andrzej Duda zwrócił uwagę na ciężką sytuację polskich rolników związaną głównie z wprowadzonym embargiem na eksport polskich towarów do Rosji. Zaznaczył także, że należy dążyć do wyrównywania dopłat bezpośrednich oraz wzmocnić ochronę interesów rolników w kwestii wynegocjowania dla naszych rolników jak najlepszych warunków, gdyż tylko wtedy nasi rolnicy będą mogli konkurować z rolnikami z państw zachodnich. W opinii kandydata problemem są także niskie kwoty mleczne dla naszych rolników i kary, jakie w związku z tym muszą płacić za ich przekroczenie.
Pytany o sprawę in vitro odparł: "Jestem przeciwny tej metodzie, w tej postaci, w jakiej jest realizowana dzisiaj". Jego zdaniem, to dziś odwracanie uwagi od realnych problemów, jak chociażby zabezpieczenie interesów polskiego rolnictwa.
Wizyta Kandydata poprzedzona została zaproszeniem grupy 7 sołtysów z terenu naszej gminy  do odwiedzenia Europarlamentu. Spotkanie w Strasburgu odbyło się w okazji Dnia Sołtysa przypadającego na dzień 11 marca.

W spotkaniu z Panem Andrzejem Dudą w Kłonówku, wzięło udział wiele osób m.in.senator RP Wojciech Skurkiewicz, posłowie na Sejm RP: Marek Suski i Dariusz Bąk, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Radosław Fogiel, Radni Gminy Gózd z przewodniczącym Krzysztofem Molendowskim na czele, Wójt Gminy Gózd, Sołtysi oraz mieszkańcy Kłonówka  i okolicznych miejscowości.
Na zakończenie kandydat na prezydenta pan Andrzej Duda podziękował gospodarzom spotkania Państwu Ilonie i Andrzejowi Kamińskim za  gościnę.

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.