Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5566
W sumie: 86154

News

News zdjęcie id 859

Konkurs wiedzy o gminie Gózd

19.11.2019

Szanowni Państwo, 14 listopada br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kuczkach-Kolonii odbyła się II edycja Konkursu wiedzy o gminie Gózd. Zanim zapoznacie się z relacją z jego przebigu (w tym również relacją wideo), pozwólcie, że złożymy podziękowania dyrekcji PSP w Kuczkach-Kolonii za gościnę, nauczycielom za zaangażowanie, a uczniom za dużą wiedzę i nie lada kreatywność. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę ks. Mariusza Morawskiego za znakomite przygotowanie konkursu i jego profesjonalne poprowadzenie.

Tekst: PSP w Kuczkach-Kolonii

     W ubiegłym roku, podczas planowania obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zrodził się pomysł, by uczcić to wyjątkowe wydarzenie zorganizowaniem Konkursu Wiedzy o Gminie Gózd. Jego celem jest budowanie lokalnego patriotyzmu oraz przybliżenie dzieciom i młodzieży, a przez nich ich rodzicom piękna i wartości naszej małej lokalnej ojczyzny – miejsca, w którym zamieszkujemy i z którym powinniśmy być bliżej związani. Druga edycja konkursu odbyła się 14 listopada 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kuczkach-Kolonii (tam, gdzie powstał ten pomysł).

     Drużyny z każdej szkoły odpowiadały na przygotowane pytania z zakresu historii naszej gminy, jej położenia oraz istotnych informacji dotyczących lokalnej społeczności. Pytania były podzielone na trzy kategorie: od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Uczniowie każdej ze szkół mieli również za zadanie, pod kierunkiem nauczycieli, nakręcić film, w którym ukażą postać swojego patrona, a który został wyświetlony podczas konkursu oraz przygotować prezentację artystyczną podkreślającą i rozwijającą idee patriotyzmu wśród młodego pokolenia. W filmach ukazani zostali patronowie poszczególnych szkół w bardzo różnoraki sposób, od bardzo żywiołowego i dynamicznego filmu ukazującego zaangażowanie całej społeczności szkoły do statycznej prezentacji multimedialnej. Zaś w części artystycznej uczniowie ubogacili nas swoimi występami. Mogliśmy zobaczyć krótkie inscenizacje i przedstawienia ukazujące istotne wydarzenia związane z historią Polski lub wysłuchać występów wokalnych uczniów prezentujących patriotyczne pieśni i piosenki.

     Zadaniem jury było ocenienie nie tylko znajomości wiadomości o naszej gminie, ale także poziomu i wartości artystycznej i merytorycznej przygotowanego filmu oraz prezentacji. W jury zasiedli: Wójt Gminy Gózd – Paweł Dziewit, Przewodniczący Rady Gminy Gózd – Marcin Linowski, Sekretarz Gminy Gózd – Joanna Tkaczyk oraz Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Goździe – Józef Drab. Przyznali oni pierwszą nagrodę przedstawicielom Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kłonówku-Kolonii. Drugie miejsce zajęli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kuczkach-Kolonii (choć przygotowany przez nich film i prezentację publiczność brawami oceniła najwyżej). Trzecie miejsce przypadło Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Podgórze. Laureatom gratulujemy i liczymy na równie wysoki poziom w przyszłorocznym III Gminnym Konkursie Wiedzy o Gminie Gózd.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji wideo z przebiegu konkursu oraz filmków prezentujących patronów poszczególnych szkół.

PREZENTACJA PSP W KUCZKACH-KOLONII

PREZENTACJA PSP W GOŹDZIE

PREZENTACJA PSP W KLWATCE KRÓLEWSKIEJ

PREZENTACJA PSP W MAŁĘCZYNIE

PREZENTACJA PSP W PODGÓRZE

PREZENTACJA PSP W KŁONÓWKU-KOLONII

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.