Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 10904
W sumie: 120871

News

News zdjęcie id 822

Uczniowie na wakacjach, w szkołach remonty i inwestycje

08.08.2019

W czasie, gdy nasi uczniowie jeszcze wypoczywają, gminne placówki oświatowe już nabrały blasku. W każdej z nich bowiem przeprowadzono wakacyjne remonty, mające na celu podniesienie standardu sal dydaktycznych i przyszkolnej bazy sportowej. Większość prac już ukończono, a rezultatami chwalimy się poniżej. I tak oto:

W Zespole Szkół w Goździe przebudowano boisko wielofunkcyjne, zamontowano lampy oświetleniowe (trzy na boisku i dwie na budynku szkolnym). Wartość inwestycji to kwota: 274 185,55 zł.

W sali gimnastycznej wymieniono oświetlenie na ledowe w ilości 40 szt., zamontowano tablicę wyników oraz nową rozdzielnię elektryczną.

Ponadto wycyklinowano i polakierowano parkiet, a także wymieniono listwy przypodłogowe w sali dydaktycznej oddziału przedszkolnego oraz wykonano odwodnienie z zabezpieczeniem fundamentów przed przesiąkaniem części łączników i budynku po gimnazjum

W Publicznej Szkole Podstawowej w Podgórze pomalowano korytarz, klatkę schodową i szatnię. Wymieniono oświetlenie na ledowe. Od strony południowej budynku szkolnego wykonano ogrodzenie z paneli na podmurówce betonowej.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Klwatce Królewskiej wymieniono wykładzinę podłogową w sali informatycznej i w sali oddziału przedszkolnego. Wycyklinowano i polakierowano parkiet małej sali gimnastycznej oraz pomalowano wejście do szkoły, salę przedszkolaków, gabinet dyrektora, korytarz i szatnię.

 

W Klwatce idzie również pełną parą nasza sztandarowa inwestycja, a mianowicie budowa nowej sali gimnastycznej. Zakończenie prac planowane jest na sierpień 2020 r. Wartość inwestycji to: 3 627 502,00 zł.

W publicznej Szkole Podstawowej w Kłonówku-Kolonii odnowiono ogrodzenie wraz z bramą wjazdową oraz pomalowano drzwi do sal lekcyjnych.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Małęczynie w trzech salach lekcyjnych wymieniono oświetlenie na ledowe.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Kuczkach-Kolonii przeprowadzono zabieg pielęgnacyjny murawy boiska piłkarskiego polegający na: wertykulacji, aeracji, głębokim spulchnianiu, piaskowaniu i włókowaniu.

Dla wszystkich niewtajemniczonych:

wertykulacja -  płytkie pionowe cięcie trawnika mające  na celu częściowe usunięcie strzechy powierzchniowej, stworzenie lepszych warunków dla dopływu powietrza, wody i nawozów do strefy korzeniowej,

areacja -  napowietrzanie gleby. Dzięki areacji wzmaga się wymiana i gospodarka gazowa w glebie,

piaskowanie - pokrycie powierzchni trawnika 3-5 milimetrową warstwą piasku. Zwiększa on przepuszczalność i porowatość podłoża, dzięki czemu pojawiają się nowe, silniejsze korzenie i rozłogi traw,

włókowanie - przeciąganie po całej nawierzchni włóki siatkowej, w celu jeszcze dokładniejszego rozprowadzenia wysypanego na murawie piasku oraz przykrycia wysianych nasion traw.

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.