Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 58
W sumie: 88957

News

News zdjęcie id 813

Cała Polska to widziała!

19.07.2019

Dzień 14 lipca 2019 r. już na zawsze wpisał się w historię naszej Małej Ojczyzny. Tego dnia zawitali do naszej gminy goście znani z pierwszych stron gazet i telewizyjnych ekranów. A wszystko za sprawą niecodziennego pikniku rodzinnego, jaki odbył się w Kuczkach-Kolonii,  zorganizowanego przez partię Prawo i Sprawiedliwość. Piknik ten pod hasłem „Dobry czas dla Polski” zainaugurował wakacyjną trasę po Polsce, w jaką udali się politycy PiS.

Zapowiedź, iż gościem specjalnym niedzielnego wydarzenia będzie charyzmatyczny, a jak się później okazało również bardzo sympatyczny, z poczuciem humoru i na luzie, polityk wielkiego formatu - pan Jarosław Kaczyński,  sprawiła, że przybyły do nas całe tłumy. Stadion w Kuczkach po prostu pękał w szwach. Szacunki mówią o około dwóch tysiącach ludzi, wśród których znaleźli się nie tylko nasi mieszkańcy, ale również mieszkańcy ościennych gmin i powiatów. Musimy przyznać, że frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wydarzenie było transmitowane na żywo, rozpisywały się o nim portale internetowe oraz gazety, nie tylko te lokalne. Lepszej promocji nasza gmina nie mogła sobie wymarzyć!

Prezes PiS przybył do Kuczek w towarzystwie byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji a obecnie eurodeputowanego pana Joachima Brudzińskiego dopiero ok. godz. 16:00, ale najwięksi sympatycy pana Kaczyńskiego zgromadzili się na stadionie już w południe, niecierpliwie wygladając jego przyjazdu.

Szacownego gościa oraz jego towarzysza przywitały władze samorządowe gminy z Wójtem Pawłem Dziewitem na czele, a zgromadzona na placu szkolnym publiczność odśpiewała panu Kaczyńskiemu chóralnie „Sto lat”.

Na pikniku brylowali również: szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski, wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, były wicemarszałek Senatu a obecnie europarlamentarzysta Adam Bielan, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, poseł na Sejm RP Anna Kwiecień, poseł na Sejm RP Andrzej Kosztowniak oraz wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Pan Jarosław Kaczyński w swoich przemówieniu apelował o zgodę i porozumienie na polskiej scenie politycznej.  Mówił o demokracji i wolności, którą, wbrew temu co mówią polityczni oponenci, możemy się cieszyć na co dzień oraz o równości tak mocno osadzonej w naszej historii i w nauce Chrystusa. Pan Prezes odniósł się także do rodziny, fundamentu polskiego społeczeństwa, dla której partia PiS czyni wszystko, co możliwe, by wiodło się jej lepiej. Przypomniał o wprowadzonym, a następnie rozszerzonym programie 500+, a także o innych inicjatywach, jak np. wyprawka szkolna czy tzw. trzynasta emerytura. Lider rządzącej partii zapowiedział także nowy program, który ma zostać ogłoszony w sierpniu, podkreślając, jak ważną rolę w jego tworzeniu odgrywają bezpośrednie kontakty i rozmowy z Polakami. Właśnie takie, jak ten niedzielny.

Po przemowie Prezes PiS wyszedł do swoich sympatyków, którzy szturmem rzucili się, by uścisnąć mu dłoń, zamienić z nim choćby słowo, czy też przy odrobinie szczęścia zrobić sobie z nim wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Pan Kaczyński spotkał się również z Paniami z Kół Gospodyń Wiejskich reprezentujących naszą gminę i gminy zaprzyjaźnione. Jak na dżentelmena przystało przywitał się z każdą z pań, zamienił kilka słów i rzecz jasna skosztował przygotowanych smakołyków.

W tym miejscu musimy napisać, że nasze panie nie zawiodły i jak zawsze stanęły na wysokości zadania. Przygotowały nie tylko ogromną ilość różnorodnych i pysznych potraw, które rozeszły się jak przysłowiowe „świeże bułeczki”, ale także występy artystyczne, które umilały czas wszystkim oczekującym na przyjazd Prezesa PiS.

Na piątkę spisały się również utalentowane panie świetliczanki, które zadbały o piękne dekoracje, a także nasi strażacy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem i kierowali ruchem, co przy tak dużej liczbie przyjezdnych na pewno nie było łatwym zadaniem.

Była pogoda, frekwencja i znamienici goście. Była muzyka, śpiew i atrakcje dla dzieci. Reasumując, niedzielne wydarzenie możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ci, którzy przyjechali do Kuczek-Kolonii na spotkanie z władzami Prawa i Sprawiedliwości, opuszczali nasze strony z przeświadczeniem, że jesteśmy bardzo gościnni i potrafimy ramię w ramię budować pozytywny wizerunek naszej gminy.

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.