Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1062
W sumie: 71371

News

News zdjęcie id 759

Kwiaty, uznanie, szacunek. Dzień Kobiet w Gminie Gózd

12.03.2019

Kobiety – strażniczki domowego ogniska. Oddane, ciepłe, delikatne, a jednocześnie niezwykle silne. Odważnie i niestrudzenie stawiają czoła trudom i wyzwaniom dnia codziennego.

Kobiety – istoty wielozadaniowe. Harmonijnie łączą życie rodzinne i zawodowe. Koncentrują się nie tylko na prowadzeniu domu i wychowaniu dzieci, ale także realizują się zawodowo.

Godzenie tak licznych obowiązków sprawia, że nasze mamy, siostry, córki, sąsiadki i koleżanki są obciążone podwójnie. Dlatego tak ważne jest, by jak najczęściej otrzymywały to, na co z w pełni zasługują: miłość, wdzięczność, szacunek i wsparcie, a 8 marca – dzień ich święta jest właśnie tym dniem, kiedy można, a nawet należy, zastanowić się nad darem kobiecości. Zastanowić się... i wychwycić jego wielki sens.

       W naszej gminie wyrazem szacunku i wdzięczność dla kobiet są organizowane corocznie przez władze samorządowe obchody Dnia Kobiet. W tym roku odbyły się one w niedzielne popołudnie, 10 marca w siedzibie OSP Gózd. Dla zaproszonych pań – członkiń Kół Gospodyń Wiejskich organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek oraz ciekawy program artystyczny.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Radni Powiatu Radomskiego: pani Ewa Tkaczyk i pan Paweł Górak, a także, co było dużą niespodzianką dla zaproszonych pań, Poseł na Sejm RP Anna Kwiecień oraz Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan. Niespodzianka była tym większa, bo - ku zaskoczeniu pań - zamienili oni kilka zdań z każdym Kołem. Rozmowy dotyczyły głownie bieżącej działalności poszczególnych Kół oraz możliwości pozyskania dofinansowania, na jakie pozwala nowa ustawa o kołach gospodyń wiejskich. Na marginesie dodamy, że dotychczas takie rządowe wsparcie w kwocie 3 tys. zł otrzymały cztery Koła z terenu naszej gminy: Wojsławice, Kłonówek-Kolonia, Lipiny i Kuczki-Kolonia.

Niestety na uroczystość, z racji obowiązków wynikających z pełnienia mandatu, nie mógł przybyć Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski oraz Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Suski. Nie zapomnieli oni jednak o paniach z terenu naszej gminy i wystosowali okolicznościowe listy pełne podziękowań i życzeń. 

(/_portals_/gozd/CKFiles/List_Stanisław_Karczewski.pdf /_portals_/gozd/CKFiles/List_Marek_Suski_e.pdf)

Uroczyste spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Marcinem Linowskim. Obaj panowie serdecznie przywitali przybyłe panie, złożyli im życzenia oraz odczytali listy od zaproszonych, lecz nieobecnych gości.  Życzenia i ciepłe słowa pod adresem pań padły również ze strony Posła na Sejm RP Anny Kwiecień oraz Radnych Powiatu Radomskiego. Po życzeniach panowie obecni na uroczystości obdarowali panie kwiatami i odśpiewali gromkie „Sto lat”.

Niedzielne spotkanie umilał występ uczennic Zespołu Szkół w Goździe, które pod kierunkiem pana Leszka Porczyńskiego wykonały znane i lubiane przeboje biesiadne, a także występ naszego lokalnego poety pana Jana Kiragi, który dał popis swojej twórczości, deklamując wiersze i fraszki o kobietach.

Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Były rozmowy, wspomnienia, żarty, wspólny śpiew. Panie opuszczały spotkanie w wyśmienitych humorach, wyrażając nadzieję,  że za rok też będziemy o nich pamiętać.

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.