Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 62
W sumie: 88961

News

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

25.09.2018

Drodzy Mieszkańcy, w związku z tym, iż w  komentarzach na naszym profilu Facebook pojawiło się pytanie Pana Adama Jabłońskiego sugerujące, że niewłaściwe wykorzystaliśmy środki pozyskane na realizację projektu „Internet – szansą na lepsze jutro…”  odpowiadamy i wyjaśniamy:

Projekt „INTERNET w gminie Gózd –  sz@nsąna lepsze jutro…” był realizowany w latach 2013 – 2015 w ramach działania 8.3. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion” osi protestowej 8. „Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Głównym celem projektu było zapewnienie bezpłatnego dostępu do Internetu grupie gospodarstw domowych, zagrożonych wykluczeniem cyfrowym głównie z powodu trudnej sytuacji finansowej czy niepełnosprawności.

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 1.151.975,00 zł i był on w 100% dofinansowany ze środków unijnych.

W ramach projektu 150 gospodarstw domowych zostało wyposażone w sprzęt komputerowy niezbędny do korzystania z Internetu, a mieszkańcy zostali przeszkoleni w zakresie wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi komputera i korzystania z  Internetu.

W wyniku realizacji projektu 150 gospodarstw domowych z terenu gminy Gózd uzyskało dostęp do Internetu w okresie realizacji projektu. Ponadto okres trwałości projektu wynosi 5 lat od zakończenia i w tym czasie jego uczestnicy również mają zapewniony bezpłatny dostęp do Internetu, a koszty ze środków własnych w całości pokrywa Gmina Gózd.       

Odpowiadając na pytanie: „Gdzie się podziała kasa ze środków unijnych…?”, informujemy, że żadne środki  finansowe w ramach projektu nie były zwracane, a całkowite koszty realizacji zostały wydatkowane zgodnie z zawartą umową o dofinansowanie. Istniało ryzyko zwrotu środków finansowych, gdyż instytucja wdrażająca miała zastrzeżenia do postępowania przetargowego, jednak w efekcie końcowym odstąpiono od naliczenia korekty finansowej. Ponadto należy dodać, że postępowanie przetargowe zostało przeprowadzone w poprzedniej kadencji, a wykonawca do realizacji tego projektu został wybrany dopiero za trzecim razem, gdyż dwa poprzednie przetargi zostały unieważnione.

Tak więc kolejny bezpodstawny zarzut. Na dodatek rzuca go osoba, która powinna mieć świadomość, że środki unijne wykorzystuje się zgodnie z zawartą umową  o dofinansowanie,  a realizacja projektu odbywa się pod systematyczną kontrolą. Nie było żadnych uwag co do realizacji naszego projektu, wszystkie wydatki były zgodne z harmonogramem, a projekt w całości został zrealizowany.

Mieszkańcy cały czas korzystają ze sprzętu  zakupionego w ramach projektu, a Gmina Gózd w dalszym ciągu opłaca dla nich dostęp do Internetu.

A jaką kasę ma na myśli autor pytania? – naprawdę trudno powiedzieć.

Powyższy zarzut jest wręcz śmieszny – bo jeśli chodzi o projekt  „INTERNET  w gminie Gózd – sz@nsą na lepsze jutro…” to właśnie Gmina Gózd opłaca abonament internetowy dla 150 gospodarstw domowych, żeby zachować trwałość projektu. Takie były zasady dofinansowania i gmina w całości się z nich wywiązuje. Wykonawca usług internetowych jest wyłaniany w trybie konkurencyjnym i na podstawie zawartej z Gminą Gózd umowy świadczy usługę dostępu do Internetu, a gmina w całości pokrywa te koszty ze środków własnych.

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.