Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17802
W sumie: 67736

News

News zdjęcie id 589

Już za nami finał okręgowego etapu konkursu "Orzeł Biały - nasza duma"

22.03.2018

20 marca br. Publiczna Szkoła Podstawowa w Małęczynie gościła uczestników okręgowego etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma”. Konkurs zorganizowała Kancelaria Senatu RP, a patronat nad nim objął Marszałek Stanisław Karczewski. Przedsięwzięcie to jest jednym z wielu działań podejmowanych w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. I etap w naszym regionie został przeprowadzony przez Wicemarszałka Senatu Adama Bielana.

Tematem prac konkursowych jest polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Uczestnicy konkursu mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła. Prace były bardzo zróżnicowane. Na zorganizowanej przez szkołę wystawie można było obejrzeć orły malowane, wyklejane różnymi materiałami, szkicowane, na kartonie, szkle, rzeźbione w glinie, gipsie i wiele innych. Wyeksponowano ich ponad sto pięćdziesiąt.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor PSP w Małęczynie Jolanta Zięba, która przywitała zaproszonych gości oraz uczestników konkursu. Następnie Dyrektor Biura Senatorskiego Zuzanna Waniek-Sałek zwięźle przedstawiła ideę konkursu.

Najważniejszym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży znaczeniem symboli naszej państwowości, a także popularyzacja wiedzy o godle narodowym, jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa od początku jego dziejów do czasów obecnych.

Kolejnym punktem programu była inscenizacja przygotowana przez gospodarzy. Artyści w ciekawy sposób zaprezentowali historię polskich symboli narodowych. Opowieść o legendarnych i dawnych czasach wzbogaciły piękne, patriotyczne utwory w wykonaniu chóru szkolnego.

Po części artystycznej głos zabrali: Wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit oraz Dyrektor Delegatury w Radomiu Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie Krzysztof Szewczyk.

Wicemarszałek Adam Bielan podziękował dzieciom i młodzieży za wysiłek, jaki podjęli, wykonując swoje dzieła, a także wyraził uznanie dla ich talentu i pomysłowości. W konkursie zostało wyróżnionych ponad 30 prac. Laureatem w kategorii szkół podstawowych została Natalia Łyga z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iłży, a w kategorii szkół ponadpodstawowych -  Daniel Szczepański z Zespołu Placówek Oświatowych w Policznej.

 

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.