Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5570
W sumie: 86158

News

News zdjęcie id 579

Gminne obchody Dnia Kobiet

14.03.2018

11 marca br., zgodnie z wieloletnią tradycją  gminy Gózd, miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Kobiet, na którą zaproszono panie z wszystkich piętnastu Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej gminy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: gminne władze samorządowe z Wójtem Pawłem Dziewitem na czele, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek, radni powiatu radomskiego oraz radni i sołtysi naszej gminy.

Spotkanie otworzył Wójt Paweł Dziewit, który ciepłymi słowami przywitał przybyłe panie, złożył im serdeczne życzenia oraz odczytał  list sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marka Suskiego skierowany do uczestniczek i organizatorów spotkania.

 

Życzenia  okolicznościowe obecnym na sali paniom złożyli także:  pan Zbigniew Gołąbek, pan Adam Siczek,  pan Piotr Szymczak, a  w imieniu przewodniczącego Rady Gminy Gózd Krzysztofa Molendowskiego - pani Anna Skonieczna, wiceprzewodnicząca.  Po życzeniach, panowie biorący udział w spotkaniu obdarowali  zaproszone panie symbolicznymi kwiatami i słodkimi upominkami oraz odśpiewali przy lampce szampana  gromkie „Sto lat”.

Jak co roku, oprócz poczęstunku i upominków, organizatorzy  przygotowali dla pań z KGW niespodziankę. W tym roku był nią występ ks. Sylwestra Jończyka z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Tczowie i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Podgórze. W repertuarze młodych wykonawców znalazły się pieśni religijne, patriotyczne oraz biesiadne. Zaprezentowane utwory były wszystkim doskonale znane, dzięki czemu goście chętnie i z wielką przyjemnością wtórowali  artystom. Wspólnie zaśpiewano m.in. „Kalinę Malinę”, „Zapada zmierzch”, „Golgotę”, „Piechotę”  i wiele innych klimatycznych piosenek .  Artyści, zarówno swoimi wokalno-muzycznymi umiejętnościami, jaki i tematyką wykonywanych utworów, stworzyli niepowtarzalny nastrój i dostarczyli wszystkim wielu autentycznych wzruszeń.

Spotkanie upłynęło w bardzo sympatycznej atmosferze. Kiedy przyszedł czas powrotu do domu, zaproszone panie składały na ręce włodarza gminy Pawła Dziewita  nie tylko podziękowania za zorganizowanie uroczystości, ale także dawały wyraz swojego zadowolenia z jej przebiegu.

 

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.