Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5566
W sumie: 86154

News

Rodzinnie, integracyjnie, sportowo. Wspaniała zabawa na festynie w Kuczkach-Kolonii

21.06.2017

Już po raz kolejny społeczność Kuczek-Kolonii aktywnie wypoczywała na terenie miejscowego Zespołu Szkół. W niedzielę 11 czerwca 2017 r. wszyscy zostali zaproszeni na festyn rodzinny połączony z IV Biegiem po Zdrowie o Puchar Wójta Gminy Gózd.

 Imprezę rozpoczęły występy najmłodszych uczniów. Najpierw dzieci z oddziałów „0” zaśpiewały piosenkę „Rudy rydz” w  dwóch językach: po polsku i po rosyjsku. Następnie uczniowie klasy pierwszej brawurowo wykonali utwór „O mnie się nie martw”. Klasa druga zaprezentowała inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Uczniowie klasy trzeciej zaśpiewali po hiszpańsku utwór „Sofija” z repertuaru Alvaro Soler. Natomiast uczennice klasy piątej świetnie zaśpiewały po angielsku. Wszystkie występy rodzice i zaproszeni goście nagradzali gromkimi brawami.

Tegoroczny bieg zgromadził bardzo wielu chętnych. W kategoriach wiekowych do 10 lat wystartowało aż 60 uczestników. Mieli oni do pokonania trasę wokół stadionu szkolnego. Starsi uczestnicy biegu, a było ich 36, pokonywali dystans 2,5 km, jak co roku prowadzący przez Kuczki. Zabezpieczeniem trasy wyścigu zajmowali się strażacy z OSP w Kuczkach Kolonii. Nad całością czuwali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz ratownik medyczny. Organizatorów wspomógł także strażak OSP w Goździe, użyczając służbowego wozu strażackiego. Zwycięzcy w swoich kategoriach odebrali puchary z rąk Wójta Gminy Gózd, pana Pawła Dziewita. Wszyscy otrzymali też dyplomy.

Imprezę uświetnił też występ uczniów z ogniska muzycznego państwa Ludmiły i  Alberta Mazurkiewiczów. Aż nogi same rwały się do tańca…

Organizatorzy festynu: dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół  w Kuczkach Kolonii postarali się o liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych mieszkańców okolicy.

Na tych pierwszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, kule i plac  zabaw. Największą jednak popularnością cieszyły się trampoliny, z których korzystały nie tylko maluchy, ale też młodzież.

Stoły kawiarenki szkolnej wręcz uginały się od bogactwa ciast, babeczek, ptysi  i innych smakołyków. Goście chętnie częstowali się wypiekami rodziców i uczniów.

Pogoda dopisała, więc nie brakowało też amatorów lodowych słodkości.

Na powietrzu można było skorzystać z malowania twarzy i własnoręcznie spróbować zrobić największą bańkę mydlaną.

 Szkolne Koło Caritas zapraszało na zabawę  nagrodami, gdzie można było wylosować naprawdę atrakcyjne gadgety.  Sponsorami nagród byli sami uczniowie i rodzice.

Jednak festyn rodzinny nie byłby kompletny, gdyby nie królujący w powietrzu zapach grillowanej kiełbaski, karkówki, czy kaszanki. Rodzice mieli pełne ręce roboty przygotowując grillowane przysmaki i frytki. Nie zabrakło również przepysznej grochówki  z kotła.

Cała społeczność szkolna mocno zaangażowała się w organizację festynu, ale szczególne podziękowania należą się sponsorom:

  • firma „Janhas” przekazała mięso i wędliny do grillowania,

  • państwo Bożena i Jerzy Waniek sfinansowali frytki i artykuły spożywcze do kawiarenki,

  • państwo Sylwia i Jarosław Pająk zadbali o cień i wygodę wypoczywających udostępniając stoliki, parasole i namioty,

  • państwo Beata i Janusz Ochal zaopatrzyli kawiarenkę w wiele pysznych ciast.

    Jak co roku impreza okazała się doskonałą formą spędzenia niedzielnego popołudnia w gronie bliskich i znajomych. Wysoka frekwencja udowadnia, że tego typu spotkania integrują lokalną społeczność i pozwalają utrzymać życzliwą sąsiedzką atmosferę.

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.