Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 58
W sumie: 88957

News

News zdjęcie id 449

Było uroczyście, radośnie, tanecznie …

13.06.2017

 

 

10 czerwca 2017 r. na długo pozostanie w naszej pamięci. To piękne  sobotnie popołudnie, za sprawą Festynu Rodzinno-Strażacko-Sportowego, obfitowało w szereg imprez i  atrakcji:  Jubileusz 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe, rozgrywki sportowe w piłce nożnej o puchar Wójta Gminy Gózd,  występy artystyczne i wspólne kibicowanie reprezentacji Polski w meczu z Rumunią.

Medale i odznaczenia na 90-lecie OSP

Pierwsza część sobotnich imprez stała pod znakiem uroczystości związanych z jubileuszem 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe.

O godz. 12.00 w miejscowym kościele parafialnym p.w. Bożego Miłosierdzia rozpoczęła się msza św. w intencji strażaków. Homilię wygłosił proboszcz parafii ks. kan. Zbigniew Skorża. Po mszy św.,  przy akompaniamencie Kapeli Zdzisława Kwapińskiego, nastąpił uroczysty, imponujący przemarsz przez centrum Gozdu na plac przed Domem Strażaka.

Na uroczystość  przybyły poczty sztandarowe i oficjalne delegacje z: OSP Kiedrzyn, OSP Klwatka Królewska, OSP Grzmucin, OSP Kuczki-Kolonia, OSP Kłonówek, OSP Wojsławice oraz licznie zaproszeni goście, wśród których byli m.in.: Dariusz Bąk – Poseł na Sejm RP, dh Zbigniew Gołąbek – Wiceprezes ZW ZOSP w Warszawie, dh Paweł Tuzinek - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP  w Radomiu, dh Andrzej Szczych – Prezes Honorowy ZPZ OSP w Radomiu, bryg. Paweł Frysztak – Komendant Miejski PSP w Radomiu, bryg. Robert Prokop – Naczelnik Wydziału Operacyjnego KM PSP w Radomiu, kpt. Artur Skwarczyński – Naczelnik Wydziału Kwatermistrzowskiego KM PSP w Radomiu, st. kpt. Marcin Gierczak – Zastępca Naczelnika Wydziału Kwatermistrzowskiego KM PSP w Radomiu, Adam Siczek – członek Zarządu Powiatu Radomskiego, Ewa Tkaczyk – Radna Powiatu Radomskiego, władze Gminy Gózd z Wójtem Pawłem Dziewitem na czele, radni gminy Gózd z wiceprzewodniczącą Rady Gminy Anną Skonieczną na czele., ks. kan. Zbigniew Skorża, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Gozdowianki”.

Obowiązki dowódcy uroczystości pełnił druh Adrian Becher.

Jako pierwszy głos zabrał  prezes OSP Gózd Paweł Mikołajczyk, który przywitał zaproszonych gości oraz  przedstawił rys historyczny jednostki. W swoim przemówieniu przybliżył działalność miejscowej jednostki na przestrzeni 90 lat. Wspomniał druhów, którzy zakładali przed prawie wiekiem miejscową straż ogniową a także podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju OSP Gózd.

Po przywitaniu zaproszonych gości wręczono medale za zasługi dla pożarnictwa dla strażaków wyróżniających się szczególną postawą podczas akcji ratowniczych, a także czynnie biorących udział w działalności OSP.

Prezes OSP Gózd dh Paweł Mikołajczyk przyjął z rąk Wiceprezesa  ZOW ZOSP RP  dh. Zbigniewa Gołąbka  Złoty  Znak Związku.

Złoty medal otrzymali:

 1. dh Dariusz Frączek
 2. dh Andrzej Chebdowski
 3. dh Krzysztof Malec
 4. dh Robert Ryn

Srebrny medal otrzymali:

 1. dh Sebastian Mikołajczyk
 2. dr Mateusz Mikołajczyk
 3. dh Adrian Wołos
 4. dh Łukasz Gorzkiewicz
 5. dh Jacek Tkaczyk
 6. dh Krzysztof Gasek
 7. dh Łukasz Tkaczyk

Brązowy medal otrzymał:

 1. dh Piotr Gasek

Odznakę „Wzorowego Strażaka” otrzymali:

 1. dh Agata Tkaczyk
 2. dh Tomasz Iwański
 3. dh Dominik Szczęsny

Wiceprezes ZOW ZOSP RP dh Zbigniew Gołąbek wręczył również brązowe odznaki dziewczętom z Młodzieżowej Drużyny.  Wśród odznaczonych znalazły się:

 1. Magdalena Frączek
 2. Zuzanna Gajewska
 3. Anna Iwańska
 4. Nikola Jasińska
 5. Weronika Karpińska
 6. Ilona Krawczyk
 7. Amelia Krok
 8. Klaudia Przerwa
 9. Wiktoria Przerwa
 10. Nastazja Serafin
 11. Katarzyna Szczęsna

Zarząd OSP Gózd w podziękowaniu za dobrą współpracę i wszelkie pozytywne działania na rzecz jednostki uhonorował  najbardziej zasłużonych pamiątkowymi statuetkami :

Statuetki otrzymali:

dh Zbigniew Gołąbek – wiceprezes ZOW ZOSP  RP w Warszawie

dh Andrzej Szczych – prezes honorowy ZPZ OSP w Radomiu

bryg. Paweł Frysztak – Komendant Miejski PSP w Radomiu

bryg. Robert Prokop – Naczelnik Wydziału Operacyjnego KM PSP w Radomiu

kpt. Artur Skwarczyński – Naczelnik Wydziału Kwatermistrzowskiego KM PSP w Radomiu

st. kpt. Marcin Gierczak – Zastępca Naczelnika Wydziału Kwatermistrzowskiego KM PSP w Radomiu.

Po wręczeniu medali  i odznaczeń miały miejsca wystąpienia okolicznościowe, podczas których zaproszeni goście gratulowali druhom z OSP Gózd pięknego jubileuszu, dziękowali za bezinteresowną i humanitarną służbę ludziom, za odwagę i ofiarność podczas akcji gaśniczych oraz godne noszenie munduru strażackiego, życzyli zawsze bezpiecznych powrotów do domu i satysfakcji z dobrze wypełnionego obowiązku.

Podziękowania i życzenia  dla miejscowej jednostki OSP wyśpiewały również  panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Gozdowianki”.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni gości wpisali się do księgi pamiątkowej.

Sport, występy i wspólne kibicowanie

Po zakończeniu strażackiego jubileuszu rozpoczął się festyn rodzinny na placu przy Zespole Szkół w Goździe. Festyn oficjalnie otworzył Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit, a prowadzącym był  Andrzej Dąbrowski z Agencji Artystycznej „AD-ART”.

Tuż po godzinie 14.00 wystartował Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Gózd. Wygrała drużyna Gózd I. Najlepszym bramkarzem został Dawid Szczęsny, a królem strzelców  - Jakub Mędrzecki.

W  międzyczasie na scenie prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne uczniowie z PSP w Goździe, z PSP w Klwatce-Królewskiej, PSP w Podgórze, PSP w Kłonówku-Kolonii, z ZSO w Małęczynie i ZS w Kuczkach-Kolonii.

 1. Publiczna Szkołę Podstawową w Goździe reprezentowały dwie  grupy 4-latków: grupa A – pod opieką pani Magdaleny Wilk i grupa B – pod opieką pani Eweliny Adach; grupa 5-latków pod opieką pani Anny Okoń; dwie grupy 6-latków: grupa A pod opieką pani Dominiki Łąckiej, grupa B – pod opieką pani Anety Molędy  oraz uczniowie klasy I pod opieką pani Jolanty Skiba, klasy II pod opieką pani Anity Kluś, klasy III pod opieką pani Joanny Trybuł
 2. Publiczną Szkołę Podstawową z Klwatki Królewskiej reprezentował chór szkolny pod kierownictwem pani Hanny Habery.
 3. Zespół Szkół Ogólnokształcących z Małęczyna reprezentowała uczennica kl. VI Julia Stańczyk.
 4. Publiczną Szkołę Podstawową w Podgórze reprezentowała uczennica kl. IV Anna Kurys.

Na festynie nie zabrakło konkursów z nagrodami, stoisk z potrawami regionalnymi serwowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lipin I z Wojsławic. Dla dzieci przygotowano ściankę  wspinaczkową, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, kule wodne. Najwięcej jednak radości  i entuzjazmu wzbudziło wśród najmłodszych  malowanie twarzy. Panie ze świetlic wiejskich  praktycznie przez cały czas malowały na roześmianych buźkach maluchów motywy kwiatowe  i  zwierzęce. Dzieci wytrwale czekały na swoją kolej, aby po chwili mieć na niej namalowanego motylka , kwiatki, buzię kotka, czy tygryska. 

Podczas imprezy radomscy policjanci znakowali rowery, którymi na festyn dotarli zarówno dorośli, jak i najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego. Poprzez nadanie indywidualnego numeru rejestrowali  go w policyjnej bazie danych. Na ramę naklejali nalepkę potwierdzającą umieszczenie jednośladu w Policyjnym Rejestrze Oznakowania Rowerów.

O godz. 17.00 rozpoczął się koncert zespołu Vega. Znane i lubiane przeboje porwały publiczność do tańca.  Prawdzie szaleństwo zaczęło się jednak, gdy na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru - piękna, charyzmatyczna  Liza i Cygańskie Gwiazdy.  Jej występ na dobre rozbawił i rozśpiewał publiczność w każdym wieku. Bawiły się trzy pokolenia:  od dziadków po wnuki.

W pobliżu sceny zorganizowana została również strefa kibica, w której na dużym telebimie kibice mogli obejrzeć mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Rumunią. Pozostali uczestnicy festynu, którzy za sportem nie przepadają mogli bawić się przy muzyce elektronicznej.

Po meczu Polska-Rumunia na scenie pojawił się ponownie zespół Vega, który bawił publiczność do późnych godzin nocnych.

Obszerna fotorelacja z festynu w GALERII

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.