Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 10896
W sumie: 120863

News

News zdjęcie id 420

GMINNY KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II

07.04.2017

15 maja 2008 roku szkoła w Kuczkach-Kolonii przyjęła za swojego patrona  papieża Jana Pawła II. Od tego czasu chcemy jako cała społeczność przybliżać jego osobę i podążać za jego wskazówkami. Od lat w rocznicę poświęcenia sztandaru i nadania imienia szkole uroczyście obchodzony jest „Dzień Patrona Szkoły” oraz „Dzień Papieski” przypadający każdego roku przed rocznicą wyboru Karola Wojtyły na stolicę piotrową. Jesienią ZS w Kuczkach-Kolonii wziął udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę. Od dwóch lat organizujemy Szkolny Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II.

W tym roku poszerzono formę konkursu i zaproszono do udziału wszystkie szkoły (gimnazja i szkoły podstawowe) z terenu Gminy Gózd. Tym samym, szkolny konkurs stał się konkursem gminnym. Każda szkoła w etapie szkolnym wyłoniła trzyosobową drużynę, która reprezentowała swoją placówkę.

Finał Gminnego Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II odbył się w szkole w Kuczkach-Kolonii 31 marca 2017 roku, niemalże w przeddzień dwunastej rocznicy śmierci Jana Pawła II (2 kwietnia 2005). Wzięły w nim udział gimnazja z Gozdu i z Kuczek-Kolonii oraz szkoły podstawowe z Gozdu, Klwatki, Kłonowa-Kolonii, Kuczek-Kolonii i Podgóry.

Konkurs był podzielony na cztery rundy. Pytania dotyczyły przede wszystkim życiorysu św. Jana Pawła II od jego narodzin 18 maja 1920 roku w Wadowicach, aż do kanonizacji 27 kwietnia 2014 roku w Watykanie. W pierwszej rundzie były pytania tzw. zamknięte, czyli trzeba było odpowiedzieć tylko „tak” lub „nie”. Kolejne rundy zawierały już pytania otwarte, gdzie trzeba było dać konkretną odpowiedź. Trudność pytań wzrastała wraz z rozpoczynającymi się kolejnymi rundami. Jednak uczniowie byli doskonale przygotowani i odpowiedzieli na prawie wszystkie pytania, czym zaskakiwali publiczność.

Po czterech rundach wyłoniono zwycięzcę w kategorii gimnazjum. Okazała się nim drużyna reprezentująca szkołę w Goździe, a wśród nich: Monika Nowak, Anastazja Serafin i Weronika Wrochna. Drugie miejsce (zaledwie jednym punktem mniej) zajęli przedstawiciele gimnazjum z Kuczek-Kolonii (Paulina Blicharz, Kinga Sałata i Piotr Tokarski).

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęły uczennice z Kłonówka-Kolonii (Natalia Bukalska, Zuzanna Korycka, Patrycja Węglińska), które w dogrywce wygrały z przedstawicielami szkoły w Podgórze (Maja Piwońska, Paweł Poneta i Laura Samuś), którzy zajęli drugie miejsce. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom – drużynie z Kuczek-Kolonii (Maja Marcula, Karol Pająk, Mateusz Żaczek). Zwycięzcom gratulujemy. Mamy nadzieję, że laureaci, jak i pozostałe drużyny są zadowolone z nagród, które ufundowane zostały przez Urząd Gminy Gózd i Parafię pw. św. Józefa w Kuczkach.

Całość konkursu prowadził jego organizator, katecheta ze szkoły w Kuczkach-Kolonii, ks. Mariusz Morawski. W jury zasiedli i czuwali nad sprawnym i rzetelnym przebiegiem konkursu: Proboszcz parafii św. Józefa w Kuczach ks. Wiesław Kudła – przewodniczący jury, Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit, Dyrektor Zespołu Szkół w Kuczkach-Kolonii Dorota Rogala oraz przedstawiciele poszczególnych szkół biorących udział w konkursie: ks. Sylwester Jończyk, Dorota Łakota, Anna Karasińska, Marta Jasik.

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.