Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1467
W sumie: 71776

News

Powrót Urzędu Pocztowego w Goździe

02.12.2016

1 grudnia br. oficjalnie przywrócono funkcjonowanie Urzędu Pocztowego w Goździe z pełnym zakresem usług. Otworzono go w obecności premier Beaty Szydło, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, prezesa Poczty Polskiej Przemysława Sypniewskiego, członków Zarządu Poczty Polskiej Grzegorza Kurdziela i Pawła Skoworotko, wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza oraz kierownika Radomskiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztofa Murawskiego.

foto: Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Poczta Polska, Urząd Gminy w Goździe

Warto przypomnieć, że Urząd Pocztowy funkcjonował w gminie Gózd od kilkudziesięciu lat, obsługiwał petentów przez 5 dni w tygodniu 8 godzin dziennie, przyjmował i wydawał przesyłki oraz zatrudniał kilku listonoszy. Wszystkie czynności związane z przyjmowaniem przesyłek i rozdzielaniem ich pomiędzy listonoszy odbywały się w miejscowej Placówce. W roku  2011 w wyniku reorganizacji Poczty Polskiej zlikwidowano placówkę w Goździe, tworząc Filie Urzędu Pocztowego w Jedlni-Letnisku. Jednocześnie  zmniejszono zatrudnienie oraz godziny otwarcia, a listonoszy przesłano do Urzędu Pocztowego w Jedlni-Letnisku. Listonosze musieli jeździć po przesyłki najpierw tam, potem dopiero rozwozili je po naszej gminie. Nie wszystkie sprawy można było też załatwić w filii, bo godziny pracy były ograniczone. Takie rozwiązanie było bardzo niekorzystne dla petentów i pracowników Poczty.

Symbolicznego otwarcia placówki dokonano dzięki współpracy Poczty Polskiej i samorządu. Jak zaznaczyła Premier Rządu lokalne społeczności powinny mieć poczucie bezpieczeństwa, stabilności i tego, że ich instytucje są blisko ich domów.

Obecny na otwarciu Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk powiedział, iż kilkadziesiąt placówek pocztowych, które kiedyś były zlikwidowane w niewielkich miejscowościach, będzie reaktywowanych, dzięki współpracy rządu z samorządami.

Zgromadzeni przed Urzędem Gminy w Goździe mieszkańcy brawami i dobrym słowem podziękowali Pani Premier za przybycie do naszej gminy. Przywrócenie Urzędu pocztowego to być może i drobna sprawa, ale nasze życie składa się z drobnych spraw – podsumowała jedna z mieszkanek naszej gminy.

Więcej zdjęć TUTAJ

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.