Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4485
W sumie: 85073

News

Konsultacje na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

23.09.2016

Ministerstwo Rozwoju przygotowało i przedstawiło do społecznych i międzyministerialnych konsultacji projekt Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR). 8 września br. w naszej gminie  odbyło się  spotkanie z przedsiębiorcami w zakresie ekspansji zagranicznej przedsiębiorstw. Spotkaniu przewodniczył wiceminister rozwoju Radosław Domagalski-Łabędzki. Tematem spotkania były uwarunkowania i kierunki zagranicznej ekspansji gospodarczej Polski w świetle „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. W konsultacjach oprócz przedstawicieli ministerstwa, uczestniczył wójt gminy Gózd Paweł Dziewit, przedsiębiorcy z naszego regionu oraz mieszkańcy gminy Gózd.

Źródło wszystkich poniższych zdjęć: jedlnia.org.pl

Ź

Minister Radosław Domagalski-Łabędzki w swojej prezentacji omówił sprawy techniczne związane ze wsparciem przez administrację rządową polskiego eksportu za granicą. Mówił też o pułapce średniego rozwoju, która nie pozwala znacznej części społeczeństwa odczuć pozytywnych skutków wzrostu gospodarczego. Nowa strategia ma w założeniu doprowadzić do zrównoważonego rozwoju całego kraju w wymiarze gospodarczym, społecznym, środowiskowym i terytorialnym, tak, by z jej efektów skorzystali wszyscy obywatele. Jednym z kroków, aby to osiągnąć jest zwiększenie udziału polskich firm w eksporcie, gdyż 2/3 polskiego eksportu generują firmy zagraniczne.

W spotkaniu uczestniczył przedsiębiorca z naszej gminy Jacek Jagiełło - firma AGATA, który w swoim wystąpieniu zachęcał Przedstawicieli Rządu do inwestowania w młodych, dobrze wykształconych ludzi. Twierdził, że ich praca w placówkach zagranicznych byłaby dużym wsparciem dla polskich przedsiębiorców podbijających rynki za granicą. Dotychczas polskie firmy, które zaczynały inwestować w krajach poza Unią Europejską, tylko w niewielkim stopniu mogły liczyć na wsparcie administracji rządowej.

Gmina Gózd jest jedyną gminą w powiecie radomskim, w której zaplanowane zostały tego rodzaju konsultacje. W całym kraju odbędzie się ich łącznie 37.

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.