Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2035
W sumie: 21110

News

Pani Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska z wizytą w PSP w Podgórze

28.06.2016

W piątek 24 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Podgórze miało miejsce niecodzienne wręcz historyczne wydarzenie. W tym dniu odbyła się tu konferencja prasowa z udziałem Minister Cyfryzacji Anny Streżyńskiej, której towarzyszył Wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Ponadto w konferencji udział wzięli:

Posłanka na Sejm RP Anna Kwiecień, Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie Aurelia Michałowska, Dyrektor Delegatury Kuratorium w Radomiu Krzysztof Szewczyk, Ekspert Departamentu e-Państwo Ministerstwa Cyfryzacji Paweł Deyka, Dyrektor Instytutu Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej NASK Wojciech Kamieniecki, Prezes Firmy KBTO – pan Byungchun Jung, Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit, Dyrektor ZEAS w Goździe Józef Drab,  radni, mieszkańcy gminy Gózd oraz  społeczność szkolna.

Pani Minister goszcząc w naszej placówce oświatowej zainaugurowała pilotażowy program „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna”, w którym uczestniczy 20 szkół w kraju ( 10 z woj. mazowieckiego i 10 z woj. podlaskiego). Program ma na celu zapewnienie dostępu do internetu szerokopasmowego wszystkim szkołom w Polsce.

Szkoła w Podgórze została nim objęta i jako jedyna spośród wybranych została wyposażona w internetowe łącze satelitarne. Dzięki temu uczniowie i nauczyciele już od miesiąca mogą cieszyć się szybkim internetem, który dostępny jest w każdej sali dydaktycznej. Podczas konferencji Pani Minister wspomniała również o zmianach jakie szykuje dla uczniów Ministerstwo Edukacji. Do polskich szkół zostaną wprowadzone lekcje programowania. Realizacja tych dwóch celów. tj. szerokopasmowy internet dla wszystkich szkół oraz lekcje programowania od pierwszej klasy szkoły podstawowej wprowadzi Polskę do ścisłej czołówki.

Na zakończenie spotkania Dyrektor  PSP w Podgórze Krystyna Głuszek serdecznie podziękowała Pani Minister za włączenie szkoły do programu, Wójtowi Gminy Gózd Pawłowi Dziewitowi za wszelkie starania jakie poczynił w tym kierunku oraz prezesowi firmy KBTO Panu Jungowi, który podarował szkole 15 laptopów.

Zwieńczeniem konferencji było pamiątkowe, wspólne zdjęcie.

 

 

Więcej zdjęć TUTAJ

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.