Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 8526
W sumie: 109567

News

Festyn Rodzinny w Kuczkach Kolonii

09.06.2016

 „Sport to szkoła charakteru – uczy cierpliwości, wytrwałości, współpracy i zasad fair play” – tymi słowami dyrektor Zespołu Szkół w Kuczkach Kolonii, pani Dorota Rogala, powitała gości przybyłych w niedzielę 5 czerwca 2016 roku na festyn rodzinny. Impreza połączona była z bardzo ważnym dla szkoły wydarzeniem, jakim było oficjalne otwarcie i poświęcenie szkolnego boiska sportowego.

Razem ze współorganizatorem uroczystości, Wójtem Gminy Gózd panem Pawłem Dziewitem, pani dyrektor powitała znakomitych gości: Naczelnika Wydziału Sportu i Rekreacji w Ministerstwie Sportu i Turystyki - pana Marcina Brzychczy, wicewojewodę mazowieckiego - pana Artura Standowicza, radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego - panów Radosława Fogla i Zbigniewa Gołąbka, zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu - nadkomisarza Witolda Krawczyka,  przedstawicieli Rady Gminy Gózd z przewodniczącym panem Krzysztofem Molendowskim i innych.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi, proboszcz parafii w Kuczkach ksiądz kanonik Wiesław Kudła poświęcił obiekt i wszyscy udali się na trybuny, by podziwiać wspaniały koncert przygotowany przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Grandioso” z Radomia.

Kolejnym punktem bogatego programu festynu były biegi o Puchar Wójta Gminy Gózd, które cieszyły się wielką popularnością zarówno wśród małych, jak i „trochę większych” zawodników. Nie przestraszył ich nawet pokaz tresury policyjnego psa zaprezentowany przez policję na płycie nowo otwartego boiska.

Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali też uczniowie Zespołu Szkół w Kuczkach. Zebrani mogli obejrzeć bajkę o królewnie Śnieżce i występy wokalne najmłodszych.

Atrakcji nie brakowało przez całą imprezę. Wielką popularnością cieszyły się ścianka wspinaczkowa i dmuchana zjeżdżalnia, a najmłodsi tłumnie ustawiali się w kolejce, by przejechać się na kucyku. Nie zabrakło także amatorów na piękne obrazy malowane na twarzach.

Przez całą imprezę goście mogli posilać się grochówką z kotła, frytkami, kiełbaskami z grilla, a wszystko przygotowywali rodzice uczniów z ogromną pomocą pań kucharek z naszej szkoły.

Pysznymi wypiekami rodziców zastawione też były stoły szkolnej kawiarenki, obsługiwane przez uczniów i nauczycieli, którzy szczególnie zaangażowali się w organizację imprezy.

Szkolne Koło Caritas zorganizowało zabawę z nagrodami, w której, obok dzieci, z ogromnym entuzjazmem brali udział dorośli mieszkańcy naszej gminy.

Punktem kulminacyjnym zabawy był mecz piłkarski pomiędzy drużyną ekstraklasy GKS Górnik Łęczna, a zawodnikami Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, zakończony wynikiem 4:7.

Na koniec organizatorzy zaprosili wszystkich na tańce, a wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił zespół Black and White, ze świetną wokalistką, panią Kamilą Bednarczyk, nauczycielką szkoły w Kuczkach. 

Więcej zdjęć TUTAJ

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.