Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2665
W sumie: 83253

News

News zdjęcie id 221

DEBATA SPOŁECZNA "WSPÓLNIE BEZPIECZNIEJ"

17.02.2016

W poniedziałek 15 lutego w Domu Strażaka w Goździe odbyła się debata społeczna dotycząca oceny stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Gózd zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Radomiu i Wójta Gminy Gózd. W spotkaniu uczestniczyli: Komendant Miejski Policji w Radomiu insp. Karol Szwalbe, I Zastępca Komendanta Miejskiej Policji w Radomiu nadkom. Witold Krawczyk, Komendant Policji w Skaryszewie asp. Bogdan Waniak, Komendant Państwowej Straży Pożarnej bryg. Paweł Frysztak, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murawski, Wicestarosta Radomski Leszek Margas, Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit oraz Dyrektorzy szkół i mieszkańcy.

Debatę rozpoczęło wystąpienie komendanta Komisariatu Policji w Skaryszewie asp. Bogdana Waniaka, który przedstawił dane statystyczne z lat 2012-2015 obrazujące skalę przestępczości, wykroczeń i wypadków drogowych na terenie naszej gminy a także efekty działań skaryszewskiej służby prewencyjnej. Z zaprezentowanych danych wynika, że sytuacja na terenie naszej gminy jest stabilna, a liczba ujawnianych przestępstw i  wykroczeń zwiększa się, istnieje jednak duże zagrożenie związane z ruchem drogowym na trasie T-12.

Swoją prelekcję wygłosił również komendant Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, który mówił  o zagrożeniach jakie niesie ze sobą nagminne wypalanie traw a także uczulał na niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla w sezonie grzewczym.

Podczas debaty odczytano list Wójta Gminy Pawła Dziewita skierowany do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka  z prośbą o przywrócenie posterunku policji w Goździe. Uczestników spotkania poinformowano także o działaniach podjętych przez Wójta Gminy i radnego powiatu radomskiego Pana Adama Siczka na rzecz utworzenia w gminie punktu postoju karetek pogotowia.  Zgodnie uznano, że obie inicjatywny są jak najbardziej potrzebne, choćby z uwagi na duży ruch drogowy na trasie T-12.

Ważnym aspektem spotkania była dyskusja nad przedsięwzięciem polegającym na opracowaniu map zagrożeń. Narzędzie to pozwoli na rzetelne i czytelne przedstawienie, głównie społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń na danym terenie. W trakcie rozmowy podkreślano m.in. współpracę wszystkich podmiotów zaangażowanych w dbanie o bezpieczeństwo obywateli. Dzielono się dotychczasowymi doświadczeniami i stosowanymi rozwiązaniami w różnych instytucjach. Z założenia mapa zagrożeń będzie istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i służącym aktywizacji społeczności lokalnych.

Uczestnicy debaty za pomocą anonimowej ankiety określili poczucie bezpieczeństwa i pracę policji a także wyrazili swoje zdanie na temat spotkania.

Na zakończenie mieszkańcy mieli okazję wymienić swoje spostrzeżenia, wnioski i uwagi w zakresie bezpieczeństwa.

Wnioski mieszkańców:

1. Utworzenie zjazdu z drogi krajowej na skrzyżowaniu Piskornica – Kuczki Kolonia.

2. Zwiększenie ilości patroli ruchu drogowego w miejscowości Klwatka Królewska, w okolicach szkoły.

3. Zwiększenie ilości patroli w okolicach sklepów spożywczych.

4. Kontrola terenu przy szkołach w godzinach porannych pod kątem ujawniania środków odurzających oraz środków zastępczych tzw. dopalaczy.

Komendant Miejski Policji w Radomiu insp. Karol Szwalbe zapewnił, że wszystkie sugestie i postulaty mieszkańców zostaną szczegółowo rozpoznane i przekazane do dalszej realizacji.

Wszystkie poniższe zdjęcia: Komenda Miejska Polcji w Radomiu

Wszystkie poniższe zdjęcia: Urząd Gminy Gózd

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.