Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2671
W sumie: 83259

News

KONCERT Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA W ZESPOLE SZKÓŁ W KUCZKACH KOLONII

27.01.2016

Podziękowania

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rodzice wychowanków Zespołu Szkół w Kuczkach Kolonii składają serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Gózd Pana Pawła Dziewita za życzliwość i zapewnienie bezpłatnego transportu  dla orkiestry Grandioso oraz Panu Albertowi Mazurkiewiczowi za zorganizowanie koncertu.

Występ młodych muzyków pozwolił znacząco uświetnić uroczystość, jaką uczniowie przygotowali dla swoich Dziadków.

 

21 stycznia 2016 roku do  szkoły w Kuczkach przybyło wielu gości. Zostali zaproszeni na koncert z okazji  święta – Dnia Babci i Dziadka. To dla nich uczniowie klas 0 – III przygotowali wzruszający koncert, na którym prezentowali swoje talenty aktorskie, recytatorskie i wokalne. Każda klasa przedstawiała krótki program artystyczny. Dziadkowie z ogromnym wzruszeniem oglądali swoich wnuków podczas śpiewania piosenek, czy pięknego poloneza w wykonaniu najmłodszych.

W kawiarnianej atmosferze, przy stolikach zastawionych pysznościami, dziadkowie i babcie mogli odpocząć, zrelaksować się i w spokoju podziwiać swoje wnuczęta. W oku niejednej babci i dziadka błyszczały łzy wzruszenia.

W drugiej części koncertu na gości czekała prawdziwa niespodzianka. Zostali zaproszeni do wysłuchania koncertu kolęd zaprezentowanego przez Małą Orkiestrę Dętą „Grandioso” pod batutą pana Grzegorza Murdzy. Orkiestra działa przy MDK w Radomiu.

Młodzi wirtuozi prezentowali nie tylko wielkie umiejętności, ale też wiedzę na temat instrumentów dętych, perkusyjnych i wielu innych, na których pięknie grali. Cała sala śpiewała kolędy do tak fantastycznie brzmiącej melodii.

Nie zabrakło też emocji konkursowych, kiedy pani kierownik Działu Muzycznego Renata Maciejewska zadawała pytania dotyczące wykonywanych utworów. Wielu dziadków zdobyło pyszne nagrody za poprawne odpowiedzi. Uczniowie nie chcieli być gorsi i także prześcigali się w pokazywaniu swojej wiedzy muzycznej. Dużą atrakcją, zwłaszcza dla uczniów był fakt, że mogli spróbować swoich sił i sprawdzić, czy łatwo gra się na różnych instrumentach. Przekonali się, że aby grać tak jak Grandioso, trzeba nie lada wysiłku i pracy. Za to efekt był nie tylko porywający, ale ogromnie wzruszający. Muzycy dostali gromkie brawa i zaproszono ich na słodki poczęstunek.

Ta wieloletnia tradycja spędzania czasu z dziadkami i rodzicami  wychowanków szkoły tworzy niepowtarzalną i ponadczasową wspólnotę szacunku do tradycji i do korzeni.

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.