Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17104
W sumie: 67038

News

News zdjęcie id 1574

Strażak na medal z medalem

16.11.2022

10 listopada 2022 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której wicewojewoda Sylwester Dąbrowski wręczył 17 odznaczeń państwowych, w tym: jeden Złoty Krzyż Zasługi wręczony po raz drugi, dwa Złote Krzyże Zasługi, siedem Brązowych Krzyży Zasługi, jeden Medal Srebrny za Długoletnią Służbę, pięć Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości oraz jeden Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Miło nam poinformować, że wśród uhonorowanych znalazł się druh Wiesław Tkaczyk, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe, który został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Panu Wiesławowi serdecznie dziękujemy za trudną, niebezpieczną i wymagającą służbę, życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz gratulujemy tak wyjątkowego wyróżnienia. Gmina Gózd jest z Pana dumna!

A oto kilka zdań o strażaku na medal z medalem:

Druh Wiesław Tkaczyk  - zawodowy kierowca, społecznie strażak, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe oraz członek Zarządu Gminnego OSP Gózd. Z gozdowską jednostka OSP związany od ponad trzydziestu lat. Zanim został naczelnikiem pełnił w niej wiele funkcji, po drodze podnosząc nieustannie swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych kursach, szkoleniach i zawodach strażackich. Dotychczas wziął udział niemal we wszystkich (95%) akcjach ratowniczo-gaśniczych przeprowadzonych przez OSP Gózd.

Swoją działalność społeczną kieruje na rzecz poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego środowiska wiejskiego, a długoletnie doświadczenie i posiadaną wiedzę chętnie przekazuje młodemu pokoleniu ochotników. Był m.in. inicjatorem utworzenia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która z sukcesami działa już od kilku lat. Wiedząc, jak ważną rolę w skutecznej akcji odrywa nowoczesny sprzęt, skutecznie zabiega o sukcesywne doposażanie gminnych jednostek OSP zarówno w sprzęt podstawowy jak i specjalistyczny. Ostatni nabytek, jakim może pochwalić się kierowana przez niego jednostka, to samochód ratownictwa drogowego. Duże zaangażowanie strażaków i ich wiedza w zakresie obsługi profesjonalnego sprzętu przeciwpożarowego plasują jednostkę OSP Gózd wśród najlepszych jednostek powiatu radomskiego.

Prywatnie Pan Wiesław to człowiek o wrażliwym sercu, niezwykle odpowiedzialny, zawsze gotowy nieść pomoc potrzebującym.

Krzyż Zasługi, ustanowiony w 1923 r., nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, za ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.