Logo Gmina Gózd - Oficjalny serwis internetowy

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5551
W sumie: 86139

News

16.10.2020

„W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka. Rzeczą istotną nie jest zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój” – to motto uroczystości otwarcia nowej sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Klwatce Królewskiej.

Zaczęło się niewinnie od marzeń uczniów, rodziców, nauczycieli. Potem… był „bój”. Dziś wiemy – „bój” zwycięski. Trwał długo, ale wytrwałość i zaangażowanie osób go toczących oraz ich wiara w to, że jeśli się chce, bardzo chce, to wszystko można, sprawiły, że powstał piękny i nowoczesny, a przy tym bezpieczny obiekt sportowy. Obiekt pozwalający nauczycielom wychowania fizycznego w pełni realizować podstawę programową, uczniom umożliwiający podnoszenie sprawności fizycznej i rozwijanie sportowych pasji.

W tym jakże ważnym dla szkoły i dla całej gminy wydarzeniu udział wzięli znamienici goście: wicewojewoda mazowiecki pan Artur Standowicz, dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Radomiu pan Wojciech Nalberski, starosta Powiatu Radomskiego pan Waldemar Trelka, władze samorządowe naszej gminy z wójtem Pawłem Dziewitem i przewodniczącym Rady Gminy Gózd Marcinem Linowskim na czele oraz proboszczowie parafii Małęczyn i Grzmucin, którzy dokonali poświęcenia nowego obiektu. Wielkim nieobecnym uroczystości był premier RP pan Mateusz Morawicki oraz wiceminister sportu pani Anna Krupka. Niestety dynamiczna sytuacja związana z epidemią koronawirusa nie pozwoliła im na przybycie, ale pan premier wystosował na tę szczególną okoliczność list, w którym podziękował wszystkim zaangażowanym w powstanie sali,  wyraził słowa uznania dla władz gminy Gózd za skuteczne wykorzystanie możliwości rządowego programu „Sportowa szkoła” oraz złożył gronu pedagogicznemu najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

Słowa uznania pod adresem władz gminy padły także ze strony dyrektor szkoły pani Doroty Adamskiej, a także przedstawiciela Kuratorium Oświaty i pana starosty. Wszyscy jak jeden mąż, gratulowali naszemu włodarzowi skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, bez których realizowanie tak dużych inwestycji jak ta w Klwatce jest trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Przypomnijmy całkowity koszt budowy sali gimnastycznej to ponad 3 mln 600 tys. zł, z czego środki pozyskane to 1 716, 500,00 zł. Pani dyrektor podziękowała również panu wójtowi za jego osobiste zaangażowanie i ogromny wkład pracy włożony w powstanie wymarzonego obiektu, a także za właściwe kreowanie polityki oświatowej w naszej gminie. Zaproszenie goście oprócz gratulacji, wyrażali wiarę, iż doskonałe warunki w nowym obiekcie zachęcą uczniów do jeszcze cięższej pracy, która w przyszłości zaowocuje licznym sukcesami sportowymi.

Uroczystość wzbogacona była stosownym do okoliczności programem artystycznym przygotowanym przez uczniów szkoły. Ponadto w jej trakcie oficjalnie przyjęto do grona społeczności szkolnej pierwszoklasistów. Pasowania na uczniów dokonał pan Wojciech Nalberski.

Ze swej strony wyrażamy ogromną radość, że po wielu latach marzenia klwateckiej społeczności się urzeczywistniły. Cieszymy się, że nauczyciele i uczniowie będą wreszcie mieli wspaniałe warunki do pracy. Życzymy, by zajęcia sportowe w nowym obiekcie dawały im jeszcze więcej radości i satysfakcji, a ich codziennym ćwiczeniom i treningom przyświecała myśl, że: „Sport to nie pokonywanie innych. Sport to pokonywanie samego siebie, swojego ciała, swoich ograniczeń, swojego strachu. Wygrywanie zaś to nie miejsce na podium, to przewyższanie siebie”.

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Paweł Dziewit</strong></p>

Paweł Dziewit

Przyjęcia interesantów:

wtorek godz. 9:00 - 12:00 i 15:30 - 16:30

Urząd Gminy Gózd

ul. Radomska 7
26-634 Gózd
tel./fax: 48 320-20-97
e-mail: gmina@gozd.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.